مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی خرید 7 میلیون تن گندم با کمترین ضریب آفت‌زدگی
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

رییس سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به مدیریت عوامل خسارت‌زای گندم، امسال هفت میلیون تن از این محصول با کمترین ضریب آفت‌زدگی خریداری شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدعلی باغستانی در دومین گردهمایی سراسری مدیران وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: اگر علف‌های هرز در گندم مدیریت نشوند مشاهده شده وقتی کود ازته هم استفاده کنیم باز هم باعث کاهش عملکرد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته سه میلیون و 800 هزار هکتار مبارزه با علف‌های هرز، دو میلیون هکتار مبارزه با سن گندم، 100 هزار هکتار مبارزه با سن برگشتی و مزارع رها شده، 158 هزار هکتار مبارزه با سایر آفات، 45 هزار هکتار مبارزه با بیماری‌های گندم و 18 هزار هکتار مبارزه با بیماری زنگ زرد گندم مبارزه شد در حالی که پیش بینی می شد مبارزه با این بیماری تا 700 هزار هکتار گسترش یابد.
رییس سازمان حفظ نباتات ادامه داد: نتیجه این اقدامات در جهت کنترل و مدیریت عوامل خسارت‌زای گندم سبب شد تا هفت میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شود که کمترین میزان سن زدگی نسبت به سال‌های پیش از آن (0.6 درصد) داشته باشد.
باغستانی گفت: سال گذشته از نظر ملخ به وضعیت نامناسب و سختی داشتیم اما با همکاری در خور توجه مسوولانی توانستیم به بهترین وجه با این آفت مبارزه کنیم.
وی اظهار کرد: پیش بینی می‌شود در سال آینده چهار میلیون هکتار مبارزه با علف‌های هرز، دو میلیون هکتار مبارزه با سن، 150 هزار هکتار مبارزه با سن رها شده مزارع، یک میلیون هکتار مبارزه با سایر بیماری‌ها و 150 هزار هکتار مبارزه با آفت غیر از سن را داشته باشیم که اقدامات لازم انجام شده و آمادگی‌ برای آن از هم اکنون فراهم شده است / منبع: ایسنا

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir