مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی وقتي سالي نيم کيلو «سم» مي‌خوريم
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .

ماجراي موادغذايي سمي و مشکلاتي که پيرامون آن ها گريبان مردم را مي گيرد چندي است با گزارش روزنامه «شهروند» دوباره بر سر زبان ها افتاده است. سال هاي پس از جنگ جهاني دوم با جهشي در بازار مواد غذايي اروپايي ها مصادف بود. درست در همين سال ها بود که استفاده از سموم و مواد شيميايي در توليد محصولات کشاورزي و دستکاري ژني و هورموني براي توليد گوشت و مواد پروتئيني اروپايي ها را نگران کرد و به سمت توليد ارگانيک يا مواد غذايي کاملا طبيعي سوق داد. اين رويکرد با گذشت زمان تقويت شد طوري که درحال حاضر بيشتر از ٥٠ درصد بازار موادغذايي کشورهاي پيشرفته مملو از کالاهايي است که با شيوه اي کاملا طبيعي و بدون هرگونه آلودگي شيميايي توليد شده اند. اما در ايران ماجرا کاملا متفاوت است. به گفته سعيد سليماني مدير زراعت سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان شرقي، هر ايراني سالانه حدود نيم کيلوگرم سم کشاورزي مصرف مي کند. اين در شرايطي است که گذشت زمان نه تنها ميزان سموم مصرفي در توليد محصولات کشاورزي را کاهش نداده است که در ١٠ سال گذشته مصرف کودهاي شيميايي از ٢/٥ به ٦/٥ ميليون تن افزايش داشته است. درعين حال حسن هاشمي وزير بهداشت خبر مي دهد که ٥٠ درصد ازسمومي که در مزارع ايران مورد استفاده قرار مي گيرد از راه قاچاق تأمين مي شود و سموم قاچاق کيفيت بسيار پايين و آلايندگي هاي خطرناک تري دارد. بهزاد عين اللهي عضو هيأت علمي دانشگاه بقية ا... نيز دراين باره مي گويد: مصرف بي رويه اوره و فسفات باعث قليايي شدن خاک کشور و تخريب آن شده است به گونه اي که درحال حاضر تنها ١٨درصد از خاک کشاورزي ايران درحد ايده آل باقي مانده است. در اين ميان چند سالي است که بحث توليد ارگانيک در ايران مطرح و کالاهايي با اين برچسب به بازار وارد شده است .

توليد محصول کاملا طبيعي در ايران زير 0.03 درصد

توليد ارگانيک پروسه اي طولاني دارد. در اين شيوه توليد، خاک مزرعه مورد آزمايش قرار مي گيرد تا عاري از هرگونه کود و ماده شيميايي باشد. پس از آن در فرآيند توليد و نگهداري محصول نيز نبايد از هيچ ماده شيميايي استفاده شود. براي توليد گوشت و مواد پروتئيني فرآيند توليد ارگانيک پيچيده تر و سخت تر است. در اين فرآيند علاوه بر اين که حيوان نبايد از هيچ دارو و هورموني استفاده کند، تغذيه آن با علوفه و مواد غذايي آلوده به مواد شيميايي نيز ممنوع است. به گفته رضا نوراني دبير انجمن ارگانيک ايران، درصد توليد محصولات ارگانيک در ايران زير سه صدم درصد است اما مسئولان با برداشت اشتباه از محصول ارگانيک به نادرست اين ميزان را ٣٠درصد عنوان مي کنند. البته اين ميزان اندک توليد ارگانيک در ايران نيز مورد بي اعتنايي مشتريان است و حجم غالب آن به کشورهاي خارجي صادر مي شود.

جذابيت ميوه درشت سمي براي مشتري

به گزارش «شهروند» در تهران ١٨ فروشگاه مجاز وجود دارد که محصولات ارگانيک مورد تأييد انجمن ارگانيک ايران را به فروش مي رسانند. بيشتر اين فروشگاه ها علاوه بر عرضه محصولات غذايي ارگانيک محصولات غيرارگانيک نيز مي فروشند. خودشان مي گويند اگر بنا باشد تنها محصولات ارگانيک بفروشند به زودي ورشکست مي شوند! صاحب يک فروشگاه ارگانيک در سعادت آباد تهران مي گويد: مشتريان ايراني تنها به ظاهر مواد غذايي توجه مي کنند و به هيچ عنوان اطلاعات حرفه اي کالا را مطالعه نمي کنند. آن ها ميوه اي مي خواهند که درشت تر باشد بدون آن که بدانند ميوه به زور اوره درشت شده است حتي سراغ مرغ هاي چاق و چرب را مي گيرند با اين که رسانه ها مدام اعلام مي کنند اين مرغ ها هورموني هستند. در واقع يک فرهنگ نادرست بين ايراني ها جا افتاده است که هرچه کالاي خوراکي درشت تر باشد نشان دهنده تمول و پرستيژ مشتري است!

عطر و طعم خوب ميوه هاي ارگانيک

اين فروشنده اضافه مي کند: ميوه هاي ارگانيک به دليل رشد در شرايط طبيعي اندازه کوچکتري دارند اما طعم و عطر فوق العاده خود را حفظ کرده اند. مرغ ارگانيک وزني حدود ١ تا 1.5 کيلوگرم دارد زيرا پرنده پيش از رسيدن به سن مصرف دارو به کشتارگاه فرستاده شده است و چاي ارگانيک به دليل نداشتن اسانس شيميايي ديردم است. همين مسائل باعث مي شود که مشتري ايراني به محصولات ارگانيک توجه نکند و سلامتي خود را در اولويت آخر قرار دهد. اين در شرايطي است که سيمين خاکپور نماينده يک شرکت بين المللي محصولات ارگانيک و ساکن آلمان مي گويد: بازار محصولات ارگانيک در آلمان رشد قابل توجهي دارد. بيشتر از ٥٠ درصد مشتريان آلماني از فروشگاه ها سراغ محصولاتي را مي گيرند که به صورت طبيعي و بدون مواد شيميايي توليدشده اند. آن جا حتي يک دانشجوي فقير با کمترين ميزان درآمد به دنبال خريد ميوه هاي ارگانيک است که قيمت بالاتري نسبت به ساير ميوه ها دارد.

مشکلات توليدکنندگان محصولات ارگانيک

يکي از توليدکنندگان مرغ نيز مي گويد: هزينه توليد کالاهاي ارگانيک به طور ميانگين ٤٠ تا ٥٠ درصد بالاتر از توليد معمولي است اين در شرايطي است که قوانين مصوب انجمن ارگانيک ايران به توليد کننده اجازه مي دهد محصول خود را تنها با ٣٠ درصد سود بفروشد. وقتي توليدکننده اي با بي کيفيت ترين مواد اوليه محصول خود را با ٣٠ درصد سود مي فروشد و توليدکننده ارگانيک هم قرار است با همين ميزان سود بفروشد مسلم است که کسي ترغيب به توليد ارگانيک نمي شود. اين توليد کننده ادامه مي دهد: علاوه بر اين، متقلبان بازار ارگانيک به راحتي بي کيفيت ترين کالاي ممکن را به نام ارگانيک و با سود بالا در بازار به فروش مي رسانند همين مسئله به تنهايي کافي است که توليد ارگانيک واقعي در ايران با چالش بزرگي مواجه شود و توجيه اقتصادي خود را از دست بدهد. به همين دليل عمده توليدکنندگان ارگانيک در کشور محصولات خود را با هدف بازارهاي صادراتي توليد مي کنند و نه بازار داخلي / منبع: روزنامه خراسان

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir