مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی چربي طبيعي جايگزين پالم در لبنيات
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

در حالي که صنايع شير براساس تفاهم هاي صورت گرفته از ابتداي پاييز روغن پالم و هرگونه چربي گياهي را از توليدات صنعتي خود حذف مي کنند، از چربي طبيعي موجود در شير گاو به جاي آن استفاده خواهند کرد.

به گزارش ايسنا، پس از اظهارات وزير بهداشت درباره مصرف روغن پالم در شير و لبنيات، ابهامات بسياري در اذهان عمومي ايجاد شد که گويا همه کارخانه هاي لبني از اين چربي گياهي در محصولات پرچرب خود به نام شير استفاده مي کنند.

اما پس از آن صنايع لبني طي توافقاتي که با سازمان استاندارد، سازمان غذا و دارو و ديگر دستگاه هاي نظارتي داشتند متعهد شدند تا از پايان شهريورماه روغن پالم را از همه توليدات لبني خود حتي آن دسته از محصولاتي که پيش از اين براي استفاده از روغن پالم مجوز داشتند نيز حذف کنند.

به گفته رضا باکري، دبير انجمن صنفي صنايع لبني پس از اين تفاهم نامه مکاتبات بسياري با کارخانه هاي لبني سراسر کشور صورت گرفته و مقرر شده روغن پالم از همه محصولات لبني حذف شود.

وي افزود: از اين تاريخ به بعد در توليدات لبني به جاي استفاده از روغن پالم از چربي طبيعي موجود شير و چربي حيواني استفاده مي شود.

استفاده از چربي حيواني و چربي طبيعي موجود در شير به اين صورت است که به عنوان مثال براي توليد شير يا ماست پرچرب از خامه با ۴۰ درصد چربي البته با اندازه و دوزهاي مشخص استفاده مي شود.

مديرکل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت نيز در گفت وگو با خراسان با تاکيد بر استفاده از شير و لبنيات کم چرب تصريح کرد: فرقي نمي کند که شير يا لبنيات پرچرب پالم داشته باشد يا نداشته باشد، مصرف آن به دليل وجود اسيدهاي چرب اشباع شده توصيه نمي شود.

دکتر زهرا عبداللهي ادامه داد: دليل ديگر آن است که چربي زياد مانع جذب کلسيم در بدن مي شود و براين اساس اصلا توصيه نمي کنيم که شير و لبنيات پرچرب مورد استفاده مردم باشد و اين  يک قانون کلي است که ربطي به پالم يا هر نوع چربي ديگري ندارد واستفاده از ماستي که چربي آن بيش از 2.5 درصد باشد، مناسب استفاده نيست. / منبع: روزنامه خراسان به نقل از ایسنا - نيره حسيني

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir