مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی پایین بودن قیمت خرید تضمینی، کشاورزان را دچار مشکل کرده است
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در حال حاضر پایین بودن قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی دغدغه اصلی کشاورزان شهرستان بستان آباد است به طوری که تاکنون سودی حاصل از کشت محصولات کشاورزی نصیب کشاورزان نشده است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، غلامرضا نوری قزلجه در جمع خبرنگاران در خصوص مشکلات بخش کشاورزی بستان آباد گفت: شهرستان بستان آباد از قطب های بخش کشاورزی کشور و استان محسوب می شود اما متأسفانه مردم در این بخش با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.
وی تصریح کرد: به غیر از گندم که از سوی دولت قیمت خرید تضمینی مناسبی برای این محصول در نظر گرفته شده است، قیمت فروش مابقی محصولات کشاورزی تولیدی در شهرستان بستان آباد به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: درحال حاضر پایین بودن قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی دغدغه اصلی کشاورزان شهرستان بستان آباد است به طوری که درآمد حاصل از فروش محصولات کشاورزی به هیچ عنوان پاسخگوی هزینه های تولیدی این کشاورزان نیست.
وی گفت: متأسفانه تاکنون سودی حاصل از کشت محصولات کشاورزی نصیب کشاورزان شهرستان بستان آباد نشده است به طوری که هر ساله دست رنج این کشاورزان زحمت کش با قیمت بسیار ناچیز ازسوی دلالان خریداری می شود.
نوری اظهار کرد: وزارت جهادکشاورزی باید هرچه سریع تر به منظور جلوگیری از ورشکستگی تولیدکنندگان، تعیین قیمت خریدتضمینی مناسب محصولات کشاورزی شهرستان بستان آباد را دردستور کار خود قرار دهد.
وی افزود: متأسفانه به علت بروز سرمازدگی در اوایل فصل بهار در استان آذربایجان شرقی ، تمام محصولات باغی استان به ویژه شهرستان بستان آباد از بین رفته است.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متأسفانه به علت شیوع خشکسالی مداوم ، تولید گندم دیم در شهرستان بستان آباد افت شدیدی پیدا کرده است / منبع: ایسنا

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir