مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی تولید، توزیع و مصرف سه ضلع ناهمانگ اقتصاد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

غلامحسین طاهری در گفتگو با خبر نگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی و سازمان بازرگانی برنامه‌ریزی مدونی برای بخش تولید ندارند و با این شرایط پیش‌بینی می‌شود مرغ نیز 10 الی 15 درصد افزایش قیمت یابد.
طاهری با اشاره به اینکه قرار بود برخی از نهادها برای رفع زیانشان مجوز صادرات بگیرند گفت: متاسفانه این امر عملی نشد و شرایط موجود مشکلات تولیدکنندگان را دو چندان کرد.
وی با بیان اینکه نگهداری تخم‌مرغ از فصل پائیز تسهیل می‌شود، گفت: تخم‌مرغ هم اکنون با قیمت‌ تمام شده واحد تولیدی به بازار عرضه می‌شود که این موضوع موجب تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی شده است و این واحدها سرمایه‌شان را در جای دیگری با سود بالاتر صرف کرده‌اند.
این کارشناس اقتصادی در ادامه با تاکید بر اینکه سه ضلع تولید، توزیع و مصرف در ایران هماهنگ نیستند گفت: در ایران هم‌زمان با تولید و توزیع محصول، واسطه‌ها شروع به خودنمایی در بازار می‌کنند و حضور آنها در بازار میوه و مرغ بسیار پر رنگ است.
وی افزود: واسطه‌ها با تعبیه سردخانه‌هایی، اقدام به نگهداری این محصولات می‌کنند تا در زمان سودآوری، به بازار عرضه کنند.
وی تاکید کرد: لازم است سه ضلع تولید، توزیع ومصرف با یکدیگر هماهنگ شوند تا دیگر شاهد واسطه‌گری در بازارهای کشور نباشیم. / منبع: باشگاه خبرنگاران

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir