مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی توسعه باغات انجیر کلید توسعه اشتغالزایی
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

علی کائیدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران درباره وضعیت برداشت انجیر و چالش‌های پیش‌روی این حوزه گفت: برداشت محصول انجیر امسال شرایط بسیار مطلوبی داشته است اما بحران کم ابی برداشت‌ آن را با مشکل مواجه می‌کند وچنانچه خشکسالی به همین منوال ادامه داشته باشد ما با یک معضل جدی در این زمینه در سال آینده روبه‌رو خواهیم شد.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: انجیر سیاه لرستان بهترین انجیر سیاه کشور است که می‌تواند با توسعه باغات و افزایش تولید در بازار جهانی رقابت کند وحتی در بازار داخلی فروش بسیار خوبی دارد و این شاخصه مهم در کشت این محصول است .

نماینده مردم پل دختر  در مجلس شورای اسلامی درباره توسعه کشت این محصول گفت: می توان از طریق سیستم باغبانی به شیوه‌های نوین و آموزش آن به کشاورزان گونه‌های دیگر انجیر را پرورش داد.

انجیر استهبان مرغوبترین و گران‌ترین انجیر در بازار جهانی و برخی کشورها است که ما هم این ظرفیت را داریم افزایش تولید داشته باشیم.

کائیدی خاطرنشان کرد: منطقه پل دختر در استان لرستان قطب انجیرکاری کشور است که می‌توان با کار مطالعاتی و علمی و ارتقا دانش کشاورزان بسیاری از معضلات را حل کرد.

این نماینده مجلس درباره نقش این محصول در توسعه اشتغالزایی گفت: پرورش این محصول اشتغالزایی فراوانی به همراه دارد اگر حمایت‌های کافی مسئولان در وزارت جهاد کشاورزی صورت بگیرد با توجه به معضل بیکاری کشور می توان اشتغال پایدار و مولد را بوجود آورد.

کائیدی در ادامه این موضوع تصریح کرد: در زمینه اشتغالزایی می توانیم بخش خصوصی را وارد این عرصه کنیم و با ساخت شرکت‌هایی در زمینه فرآوری بسیاری از جوانان مشغول به کار خواهند شد. / منبع: باشگاه خبرنگاران

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir