مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی از خاک ژله‌ای در گلدان‌های خانگی استفاده کنیم؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

یک کارشناس گیاهان زینتی اظهار کرد: خاک ژله‌ای می‌تواند جایگزینی مناسب برای خاک‌های معمولی در گلدان‌های خانگی باشد.
یگانه افسری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: خاک ژله‌ای جایگزین مناسبی برای خاک بوده و به گلدان‌ها زیبایی خواهد داد.
وی ادامه داد: خاک ژله‌ای یک نوع پلیمر است که رطوبت را به سرعت جذب کرده و به تدریج در اختیار گیاه قرار می‌دهد. از طرفی، خاک ژله‌ای کاملا غیرسمی است.
این کارشناس افزود: این خاک رنگ‌های متنوعی دارد که حتی در مقابل نور خورشید نیز کاملا ثابت است.
وی تصریح کرد: خاک‌های ژله‌ای برای مدت هفت سال ماندگاری دارند که پس از جذب آب، بین 40 تا 80 برابر حجم اولیه‌اش افزایش حجم خواهد داشت و به دو صورت کلی است، پودری و مکعبی (لاستیکی) که نوع پودری آن پس از ریخته شدن در آب شروع به افزایش حجم می‌کند ولی برای رسیدن به حداکثر حجم خود نیاز به چند ساعتی زمان دارد، اما نوع مکعبی آن باید حداقل مدت هشت ساعت را در آب باشد تا به حداکثر حجم خود دست یابد.
افسری خاطرنشان کرد: بر روی خاک‌های ژله‌ای می‌توان بذر را نیز سبز کرد و البته مهم‌ترین استفاده آن در تزئین گلدان‌های منزل و دفاتر کار است که پس از حجیم شدن می‌توانید گیاه ریشه‌دار شده را به خوبی شسته تا خاک و گل اطراف ریشه شسته شود و سپس گیاه خود را به ظرف بلوری که حاوی خاک‌های ژله‌ای است منتقل کنید.
وی گفت‌: استفاده از خاک ژله‌ای علاوه بر آنکه نیاز گیاه را به آبیاری برطرف می‌کند و شما را از آبیاری مستمر راحت می‌کند، زیبایی وصف‌ناپذیری نیز به دکوراسیون منزل و محل کار شما خواهد بخشید و در ضمن مشکل آلودگی و همچنین موجودات موذی را برطرف می‌کند. / منبع: ایسنا

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir