مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی همدان رتبه سوم سرانه تولید بخش کشاورزی کشور را دارد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: همدان رتبه سوم سرانه تولید بخش کشاورزی در کشور را به خود اختصاص داده است.
علیرضا رنجبرضرابی اظهار کرد: در استان همدان تنها بخشی که رشد اقتصادی مثبتی داشته بخش کشاورزی بوده، به طوری که سرانه تولید استان در بخش کشاورزی رتبه سوم در کشور را دارا است.
رنجبرضرابی با بیان این مطلب که سهم کشاورزی در اشتغال استان 28 تا 33 درصد است، ادامه داد: در کشورهای توسعه یافته 5/3 درصد جمعیت در بخش کشاورزی اشتغال دارند، درحالی‌که در کشورهای توسعه نیافته این سهم بیشتر است، بنابراین زمانی می‌توانیم وارد فاز توسعه‌یافتگی شویم که سهم اشتغال در کشاورزی را پایین بیاوریم.
وی سهم هزینه‌های دولت از کشاورزی را فاکتوری مهم در حل مشکلات اقتصادی دانست و گفت: سهم هزینه‌های دولت از کشاورزی در همدان 10 درصد است که اگر این سهم را بالا ببریم خیلی از مشکلات حل می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان عنوان کرد: ارزش‌افزوده نیز یکی از فاکتورهای مهم در توسعه یافتگی است که در 10سال گذشته روند روبه رشدی را داشته است، به طوری که ارزش افزوده کشاورزی استان همدان از دو هزار و 609 میلیارد ریال در سال 79 به 17هزار و 325 میلیارد ریال در سال 90 رسیده است.
وی یادآور شد: همچنین تولید بخش کشاورزی از 6/2 میلیون تن به 5 میلیون تن درسال 90 رسیده است.
رنجبرضرابی با اشاره به رشد ارزش افزوده طی 10 سال گذشته اظهار کرد: رشد ارزش افزوده در بخش کشاورزی در 10 سال گذشته 560 درصد و بخش صنعت 880 درصد بوده است. / منبع: روزنامه دنیای اقتصاد - مجیـدملکیان

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir