مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی نبود سرمایه‎گذاری در بخش کشاورزی
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از نبود سرمایه‎گذاری در بخش کشاورزی گله کرد و گفت: در این زمینه باید سرمایه‎گذاری‎های کلان صورت گیرد چرا که آینده کشور به این موضوع بستگی دارد.
به گزارش ایسنا، اسکندر زند، معاون وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه اولین کنفرانس بین‎المللی خدمات مشاوره‎ای‎، روستایی در آسیا و اقیانوسیه که به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار شد، از مشکلات کشاورزی در ایران گفت و خاطرنشان کرد: مهم‏ترین چالش در این بخش بحث آب است. تغییر اقلیم و کمبود آب و بهره‌برداری نادرست از آب در بخش کشاورزی باعث شده که آب به بزرگ‌ترین چالش در این بخش تبدیل شود.
وی افزود: باید سطح دانش فنی کشاورزان را به خصوص در زمینه آموزش و ترویج برنامه‎های کشاورزی و تکنولوژِی مربوط به آن افزایش دهیم.
زند در خصوص تجهیز کشاورزان به مکانیزاسیون نیز خاطرنشان کرد: عملکرد در این حوزه رو به پیشرفت است که انتظار می‎رود با سرمایه‎گذاری در این بخش، مشکلات کشاورزان در این زمینه حل شود.
وی همچنین با بیان اینکه حدود 1.2 میلیون هکتار از اراضی تحت پوشش آبیاری قطره‎ای هستند، ادامه داد: امسال نیز سهم بالایی در حدود 1300 میلیارد تومان صرف این موضوع شده است که با توجه به شرایط کم‎آبی انتظار می‎رود با افزایش سرمایه‎گذاری در این بخش مشکلات در این حوزه نیز حل شود.
زند در خصوص استفاده بی‎رویه از کودهای شیمیایی، اظهار کرد: به اشتباه گفته می‌شود که کودهای شیمیایی در بخش کشاورزی بیش از حد مصرف می‌شوند، این درحالی است که در برخی اراضی کشاورزی کمبود ماده آلی است.
وی با بیان اینکه در برخی از موارد مشکل استفاده بیش از حد کودهای شیمیایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: برنامه تغذیه‎ای زراعت گندم و سایر محصولات استراتژیک سعی در این دارد که مصرف کود را بهینه کند و در برخی موارد کودهای زیستی را نیز همراه با کودهای شیمیایی به مصرف برساند / منبع: ایسنا

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir