مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی با وجود افزایش قیمت شیرخام قیمت لبنیات افزایش نمی‌یابد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

درپی تصویب یارانه 450 میلیارد تومانی برای شیر خام و افزایش 50 تومانی قیمت خرید هر کیلوگرم از این محصول، عضو انجمن صنایع لبنی اعلام کرد: این تغییر قیمت، 2.8 درصد در قیمت نهایی فرآورده‌های لبنی تاثیر دارد اما به هیچ وجه قیمت لبنیات افزایش نمی‌یابد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، صنایع لبنی که تا پیش از این شیر خام را کیلویی 1250 تومان از دامداران می‌خریدند، از این پس و با تصویب یارانه 450 میلیارد تومانی شیر خام، باید هر کیلوگرم شیر خام را 1300 تومان بخرند تا قیمت شیر خام به 1440 تومان مصوب ستاد تنظیم بازار برسد.
گرچه این خبر برای دامداران خوشایند است اما نگرانی در بازار مصرف ایجاد کرده که در پی افزایش 50 تومانی قیمت هر کیلو شیر خام آیا باز هم قیمت فرآورده‌های لبنی افزایش می‌یابد؟ که در این زمینه محمد فربد، عضو انجمن صنفی صنایع لبنی به ایسنا گفت: این موضوع در جلسه‌ فردا - سه‌شنبه - هیات مدیره انجمن بررسی می‌شود تا ببینیم صنایع تحمل پذیرش این میزان افزایش قیمت را دارند یا خیر. البته چه این میزان افزایش قیمت پذیرفته شود چه نشود، قیمت فرآورده‌های لبنی افزایش نمی‌یابد.
وی افزود: افزایش 50 تومانی نرخ خرید شیر خام از دامداران به معنی ضریب رشد چهار درصدی قیمت آن است که با توجه به ضریب تاثیر 70 درصدی در صنعت لبنیات، 2.8 درصد در قیمت نهایی محصولات لبنی تاثیر می‌گذارد؛ بنابراین باید در جلسه هیات مدیره این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. / منبع: ایسنا

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir