مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی نرخ رشد اقتصادی کشاورزی نصف شد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

در حالی که براساس گزارش بانک مرکزی رشد اقتصادی کشور در بهار امسال 4.6 درصد اعلام شد نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی در این بازه زمانی نسبت به بهار سال گذشته نصف شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی در بهار سال گذشته 6.8 درصد نسبت به بهار 1391 افزایش یافته بود که این نرخ رشد در بهار امسال به 3.3 درصد رسیده است. گرچه نرخ رشد اقتصادی در بخش کشاورزی در بهار امسال مثبت بوده اما این نرخ نسبت به نرخ رشد اقتصادی بهار پارسال نصف شده است.

در سه ماهه نخست سال جاری ارزش افزوده گروه کشاورزی به قیمت‌های ثابت سال 1383 معادل 33 هزار و 312 میلیارد ریال برآورد شده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 3.3 درصد افزایش یافته است.

برآوردهای وزارت جهاد کشاورزی حاکی از این است که تولید محصولات زراعی و باغی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 1.4 و 5.9 درصد به تولید محصولات اصلی 9.1 درصد افزایش یافته است.

طبق اعلام بانک مرکزی ، سهم فعالیت‌های اقتصادی بخش کشاورزی در رشد تولید ناخالص داخلی نیز که در بهار سال گذشته چهار درصد بود، در بهار امسال به دو درصد رسیده است. از سوی دیگر سهم بخش کشاورزی در رشد تولید ناخالص داخلی در بهار سال گذشته 50.8 درصد بوده که در بهار امسال این سهم به 37.7 درصد کاهش یافته است اما از سوی دیگر سهم فعالیت‌های اقتصادی کشاورزی در تولید ناخالص داخلی در بهار سال گذشته 8.2 درصد بود که در بهار امسال به 9.1 درصد افزایش یافته است. / منبع: ایسنا

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir