مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی کود فسفات، اوره و بذر گندم به حد کافی تأمین شده است
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 

اسماعیل اسفندیاری‌پور مجری طرح گندم کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس درباره عوامل مؤثر بر رشد خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته، گفت: عواملی از قبیل مدیریت، اعلام به موقع نرخ و افزایش مناسب نرخ خرید تضمینی گندم در افزایش میزان خرید تضمینی در سال جاری مؤثر بوده است.
وی افزود: افزایش نرخ خرید تضمینی گندم در سال گذشته باعث امید و دلگرمی برای سرمایه‌گذاری در کشت این محصول برای کشاورزان بود.
مجری طرح گندم کشور در ادامه اظهار داشت: سال زراعی گذشته برنامه‌ریزی گسترده‌ای با بسیج همگانی نیروها برای جلوگیری از بروز آفت سن در گندم انجام و اقدامات خوبی برای مبارزه با علف‌های هرز توسط وزارتخانه انجام شد.
اسفندیاری‌‌پور تصریح کرد: با حمایت از تولید گندم ظرفیت برای افزایش تولید وجود دارد و برنامه‌های خوبی برای کشت گندم و بهبود تولید در سال زراعی جدید وجود دارد.
مجری طرح گندم کشور بیان داشت: سال گذشته در آغاز فصل زراعی اصلا کود فسفات در کشور نداشتیم، اما امسال کود فسفات و اوره به حد کفایت و همچنین بذر مورد نیاز بطور کامل تأمین شده است.
اسفندیاری پور با بیان اینکه دستورالعمل‌ فنی برای سال زراعی جاری کاملا به روز شده است، بیان داشت: برنامه‌های آموزشی مفصلی برای سال زراعی جاری داریم که در اینجا ما نقش هماهنگ‌ کننده را ایفا می‌کنیم.
وی با بیان اینکه سطح زیر کشت گندم در سال گذشته حدود 6.5 هکتار بود، گفت: حدود 4 میلیون هکتار از کشت گندم دیم و 2.5 میلیون هکتار کشت آبی بود.
مجری طرح گندم کشور اظهار داشت: هنوز آمار دقیقی از میزان فروش گندم توسط کشاورزان به بخش خصوصی نداریم و در حال استعلام این آمار از سازمان‌های مختلف هستیم. / منبع: خبرگزاری فارس

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir