گردشگری، رستوران ها، هتل ها بازار املاک ایران دکتر در ایران تبلیغات در ایران تدریس خصوصی .
 
شماره آگهی: 2330
نام: فروشنده خاکشیر درجه یک
مدیریت: نوری
توضیحات: خاکشیر، خاکشی با نام انگلیسی: Fluxweed, Flixweed ، نام عمومی: Flixweed ، نام عربی: خبه ، نام فرانسوی: Velar sagesse ، نام آلمانی: Sophienkraut ، نام مترادف: Sisymbrium Sophia ،نام خانواده: Brassicaceae( خردل) خوانده میشود. گیاه خاکشیر به غیر از این نام ها در زبان‌ها و گویش‌های مختلف با نام‌های گوناگون دیگری نیز خوانده می‌شود مثلا این گیاه در گویش اصفهانی خاکشی، به شیرازی شفترک، در زبان ترکی شیوران، به لهجه تبریزی سوردن، به فارسی خاکچی یا تخم شهوه و در مازندرانی شلم بی خوانده می‌شود. این گیاه در زبان عربی به خبه و بذر الخمخم معروف میباشد. خاکشی با نام علمی: Descurainia sophia، که با نام خاکشیر نیز شناخته می‌شود، گیاهی یکساله یا دوساله از تیره شب‌بویان میباشد. خاکشی در دشت و کوهستان قابل رویش است و بلندی ساقه آن تا یک متر نیز می‌رسد و پائین گیاه کرک دار بوده اما قسمت بالای آن بدون کرک می‌باشد. تخم این گیاه که همان خاکشیر است ریز و کمی دراز و معمولاً به دو رنگ وجود دارد یکی قرمز که دارای طعم کمی تلخ میباشد و دیگری به رنگ قرمز تیره می‌باشد. دانه‌های خاکشی از لایه‌ای از موسیلاژ (لعاب) پوشیده شده‌اند که با قرار دادن انان در آب و جذب رطوبت، این لایه ها حجیم شده و آب را در خود نگه می‌دارد. به همین دلیل از قدیم، با دانه‌های ‌خاکشی شربتی برای رفع عطش و گرمازدگی استفاده میشود. طریقه و میزان مصرف خاکشیر :خیسانده: خاکشی را در آب سرد برای چندین ساعت خیسانده و میل شود.جوشانده: خاکشی را به مدت 10 دقیقه با آب جوشانده و بعد از سرد شدن مخلوط را میل کنید.ضماد: برای رفع زخم، جراحات و رفع ورم ها، خاکشی را بکوبید و به صورت ضماد درآورید. ضماد به صورت موضعی مورد استفاده قرار میگیرد.
اطلاعات تماس: 09010483289
09374088774
gnouri0850@gmail.com
آدرس: اردبیل. روستای آقبلاغ رستم خان
تاریخ ثبت: 95/02/13
با توجه به اینکه رسالت سایت تنها درج آگهی های تبلیغاتی می باشد لذا بررسی صحت آن به عهده شما بوده بنابراین از درستی آگهی اطمینان حاصل فرمایید.
کلمات کلیدی: نوری آقبلاغ رستم خان اردبیل خاکشیر درجه یک نوشیدنی خاک شیر خرید فروش عمده
در این سایت تبلیغات ایران قرار دارد. و به هر تولید کننده یا فروشنده یک صفحه تعلق گرفته و کلیه اطلاعات آن همچون فعالیت ها، اطلاعات تماس، آدرس، آدرس سایت و غیره در آن قرار دارد