مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی درمان شوره سر
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 
درمان شوره سر

شوره سر، مشکل شايعي است که گاه حتي با رعايت نکات بهداشتي فراوان از جمله استفاده از شامپوي شوره سر، باز هم به قوت خود باقي است.واقعيت اين است که اغلب محصولات بهداشتي حاوي ماده شيميايي است که باعث خشک شدن مو مي شود. بنابراين بهتر است از روش هاي خانگي براي رفع اين مشکل استفاده شود.در اين مطلب به بعضي از اين روش ها اشاره مي کنيم.

ليمو : به نقل از سايت «MSN»، ليمو به عنوان ماده ضد شوره عمل مي کند. آب ليمو را با کمي روغن نارگيل ولرم مخلوط کنيد و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه به پوست سر و مو بماليد و بگذاريد نيم ساعت بماند. سپس با شامپوي ملايم بشوييد.

 

ماست : مخلوطي از آب ليمو و ماست را به مو بماليد و پس از ۴۵ دقيقه با آب ولرم و شامپوي ملايم بشوييد.ماست، پوست سر را تميز مي کند و  آب ليمو شوره سر و سلول هاي مرده پوست را از بين مي برد. اين درمان خانگي موها را نرم مي کند.

 

مخلوط چريش وشنبليله : اين گياه حاوي آنتي بيوتيک است که ميکروب ها را از بين مي برد و پوست سر را تميز مي کند، در نتيجه پوست سر را از زخم يا خارش محافظت مي کند. پودر چريش را با پودر فلفل سياه، پودر شنبليله و مقدار کمي کافور و چند قطره آب ليمو مخلوط کنيد و روي مو بماليد. ۲۰ دقيقه بعد مو را با آب سرد و سپس با شامپوي ملايم و نرم کننده بشوييد.

 

گل يا برگ هاي گل باميه : گل باميه قرمز و برگ هاي آن براي مو مفيد است. شما مي توانيد از آن به عنوان ضد شوره استفاده کنيد. گل يا برگ هاي آن را در آب بجوشانيد و بگذاريد خنک شود. برگ ها را در بياوريد و از آن ضماد تهيه کنيد. روغن نارگيل ولرم به آن بيفزاييد و سپس موها را با آن بشوييد.

 

اين مواد شوره سر را درمان و پوست سر را تميز مي کند. علاوه بر اين موها را سياه نگه مي دارد و رشد مو را افزايش مي دهد./ منبع: پارسی طب
به نقل از خراسان نیوز

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir