بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مصرف تریاک موجب اختلالات مغزی می‌شود
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران مراکز ترک اعتیاد ایران .
 

یک فوق تخصص غدد گفت: مصرف تریاک نه تنها عوارض دیابت را کاهش نداده بلکه براساس مطالعات انجام شده در استان کرمان، مصرف این ماده مخدر مشکلاتی برای مغز به همراه دارد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر محمدحسین گذشتی پیش از ظهر امروز در همایش روز جهانی دیابت در محل فرهنگسرای کوثر به عمل‌های جراحی مرتبط با دیابت اشاره و اظهار کرد: در واقع عمل جراحی که بتواند با تغییر در سیستم بدن انسولین‌ساز باشد و یا عوارض دیابت را کاملاً از بین ببرد وجود ندارد.
این متخصص داخلی افزود: عمل فوق به عنوان یکی از روش‌های درمان چاقی از سال‌ها پیش انجام می‌شده و دیده شده است بسیاری از افرادی که مبتلا به دیابت بوده و چاق نیز هستند با انجام این عمل قند آنها بهتر کنترل می‌شود در حالیکه این روش درمان دیابت نیست و بسیار هم پرهزینه می‌باشد.
گذشتی تصریح کرد:‌ متاسفانه وقتی که دیابت بر روی چشم و کلیه بیمار تاثیر گذاشته و به مراحل پیشرفته رسیده است اغلب راه برگشتی وجود ندارد و هرچقدر که قند، چربی و فشار خون کنترل شود روند پیشرفت این مرحله نیز کمتر خواهد بود.
این فوق تخصص غدد گفت: بایستی به همان موارد متداول توجه کرد یعنی ورزش، درمان با قرص یا انسولین و راهی خارج از این موارد در دنیا وجود ندارد مگر اینکه بیماری در مراحل اولیه باشد تا تنها با رژیم غذایی و ورزش کنترل شود.
‌عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: بایستی توجه داشت که درمان قند مساله‌ای دیگر و کنترل عوارض آن چیز دیگری‌ست و در واقع داروهای تجویز شده برای بیمار در کنار کاهش قند، عوارض دیابت و مرگ و میر آن را کاهش می‌دهد.
گذشتی در پاسخ به سوال برخی بیماران مبنی بر مصرف تریاک جهت کاهش قند تاکید کرد:‌ مصرف تریاک نه تنها عوارض دیابت را کاهش نداده بلکه براساس مطالعات انجام شده در استان کرمان، مصرف این ماده مخدر عوارض مغزی را حتی در افراد عادی هم افزایش می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد‌: به علاوه تحقیقات انجام شده بر روی داروهای گیاهی نشان داد که این نوع داروها نیز در کاهش عوارض دیابت جایگاهی ندارند و ورزش کردن، کنترل پرفشاری و چربی خون کمک کننده است. /منبع: ایسنا

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir