بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران چه کسانی به آهن بیشتری نیاز دارند؟
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران .
 

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مقدار مصرف آهن در زنان بسیار ضروری‌تر و مهم‌تر از مصرف این ماده معدنی مهم در مردان است.
دکتر مجید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: میزان آهن مورد نیاز برای بدن بالغ بر 10 میلی‌گرم است که این میزان در زنان باردار و شیرده 15 تا 20 میلی گرم است. معمولا توصیه می‌شود که زنان در طول یک هفته دوران قاعدگی از مکمل آهن نیز استفاده کنند.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه دختران بیش از پسران نیاز به آهن دارند، تصریح کرد: در دوران رشد، بویژه در دختران نوجوان مقدار آهن مورد نیاز بسیار اهمیت دارد و توصیه می‌شود مصرف مغزهای خوراکی، جگر، گوشت قرمز و.. در این دوران حتما افزایش یابد. همچنین در این دوران مصرف مکمل آهن نیز توصیه می‌شود.
احمدی با بیان اینکه کم خونی انواع مختلفی دارد و کم خونی فقر آهن یکی از انواع آن است، افزود: درمان کم خونی فقر آهن از طریق رساندن مکمل‌های آهن و اسید فولیک و نیز با خوردن غذاهای حاوی آهن برطرف می‌شود.
این پزشک متخصص با اشاره به تنوع در مکمل‌های آهن به ایسنا گفت: مکمل‌های آهن به صورت قرص، کپسول، شربت و... وجود دارد. /منبع: ایسنا

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir