بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران عوارض کاشت نگین بر دندان
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران .
 

یک دندانپزشک گفت: کودکان می‌توانند با مشورت پزشک از فضای نگهدارنده برای جلوگیری از کجی دندان‌های کشیده شده، استفاده کنند.
دکتر محمد هادی شفق در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: باید تا زمان لازم دندان‌های پوسیده ترمیم و نگهداری شوند والبته والدین نقش بسزایی در این امر دارند.
وی با اشاره به کاشت نگین بر روی دندان از سوی برخی زنان، تصریح کرد: این اقدام جنبه زیبایی داشته و از نظر بهداشتی و درمانی هیچ گونه ضرری ندارد هرچند مایع چسبناک آن جذب مینای دندان شده و به آن آسیب می‌رساند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش علت پوسیدگی دندان‌ها را مواد قندی، میکروب‌ها و ماندن مواد در داخل دهان دانست و افزود: با استفاده از رژیم غذایی کم قند و استفاده نکردن از قندهای پرتراکم و چسبنده می‌توان از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کرد.
شفق ادامه داد: همچنین میکروب‌های دهان را می‌توان با قرقره کردن آب نمک به صورت هفتگی از بین برد، اما باید این کار به میزان لازم و به دور از افراط انجام شود.
وی با اشاره به تاثیر مسواک در جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها، گفت: مسواک هر 24 ساعت دو بار، نخ دندان روزانه یکبار و مراجعه به پزشک باید هر شش ماه یکبار انجام شود /منبع: ایسنا

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir