بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران نه شنیدن ‌از معشوق با جسم و روان ما چه کار می‌کند؟
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران .
 

یک روانشناس گفت: غم و اندوه عاطفی که ناشی از شنیدن کلمه نه از سوی معشوق است، تجربه سختی است که وزن سنگین خود را تنها بر ذهن نمی‌اندازد و به طرز قابل توجهی بر بدن و هورمون‌های آن هم تأثیر می‌گذارد. احساس عمیق ناامیدی می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تهدید کند، فشار خون و ضربان قلب را افزایش دهد و موجب ضعف ماهیچه‌های بدن شود.
به گزارش ایسنا، مهدی ملک‌محمد با بیان مطالب بالا اظهارکرد: ترشح هورمون‌های استرس بدن همچون کورتیزول به عنوان هورمونی که در شرایط بحرانی و در معرض خطر بودن ترشح می‌شود، افزایش می‌یابد و موجب تنگی نفس و سنگینی در قفسه سینه‌تان می‌شود. این اتفاق زیستی تجربه‌ای همانند بروز هیجان خشم را برای بدن رقم می‌زند.
وی افزود: در این شرایط احتمال بروز رفتاری پرخاشگرانه از سوی عاشق دل‌شکسته افزایش می‌یابد. روان‌شناسان به همه این رویدادهای زیستی که عشق را به نفرت و خشم تبدیل می‌کند، نشانگان قلب شکسته می‌گویند. برخلاف مواردی که یک مرد بر اثر ابتلا به این نشانگان، عنان از کف داده و فاجعه‌ای را رقم زده است، تحقیقات نشان داده است که زنان 10 برابر بیشتر از مردان به نشانگان قلب شکسته مبتلا می‌شوند.
ملک محمد در مطلب خود در مجله سپیده دانایی گفت: اینکه چرا زنان پس از ابتلا به نشانگان قلب شکسته کمتر رفتارهای تخریبی را انجام می‌دهند،‌ به تصورات قالبی از زنان که آنها را کمتر از مردان پرخاشگر می‌داند، بر می‌گردد. هچنین امکان پرخاشگری گسترده و تخریبی از سوی آنان کمتر می‌رود. /منبع: ایسنا

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir