بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران دژنراسیون ماکولا چیست؟
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران .
 

ماكولا نقطه اي در پشت چشم است كه ديد مركزي ايجاد ميشود به عبارتي مكاني است كه چيزهايي را كه مستقيما به آنها نگاه مي كنيد را مي بينيد. دژنراسيون ماكولا (MD) زماني اتفاق مي افتد كه اين منطقه از شبكيه خراب شده و عملكرد خود را از دست بدهد كه سبب افت تدريجي ديد مركزي مي شود اگرچه ديد حاشيه اي (جانبي) از بين نمي رود.

MD رايج ترين علت نابينايي در كشورهاي پيشرفته مثل انگلستان است. علت آن سخت شدن سرخرگهايي است كه اين منطقه را تغذيه مي كنند و شدت آن متفاوت است. اگر ديد مركزي به صورت كامل از بين برود مطالعه غير ممكن ميشود اما در موارد خفيف تر فقط اختلال در بينايي به وجود مي آيد.

اغلب MD به كندي پيشرفت مي كند و اگرچه از دست دادن ديد مركزي امري ناتوان كننده است اما ديد جانبي باقي مي ماند. با اين وجود، نوعي از MD كه MD مرطوب ناميده ميشود مي تواند پيشرفت سريعي داشته باشد. اخيرا، داروهاي جديدي ساخته شده اند كه مي توانند بينايي را در MD مرطوب بهبود يا حتي نجات دهند.

اگر به MD مبتلا شديد بايد به يك كلينيك مراجعه كنيد تا براي ديد كم به شما كمك كنند چون استفاده از ديد جانبي براي ديدن مهارتي است كه مي توانيد بر روي آن كار كنيد. نكاتي در اين مورد عبارتند از استفاده از يك لامپ هالوژني، تابيدن نور مستقيما بر روي چيزي كه مي خوانيد و استفاده از ذره بين هاي دستي و كتابهايي كه چاپ درشت دارند.

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir