بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران پولداري و هزار دردسر
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران .
 

انسان هميشه و در همه حال به دنبال نداشته‌هايش است و قدر آن چيزي را که در دستش قرار دارد، به هيچ عنوان نمي‌داند.

افرادي که از نظر مالي در جايگاه خوبي قرار ندارند تمام عمر خود را صرف اين مي‌کنند که چگونه از نظر مالي به وضعيت بهتري برسند و بيشتر کار مي‌کنند تا بتوانند روزي پولدار شوند. افرادي که پولدار هستند هم دردسرهاي خاص خودشان را دارند و در بيشتر موارد به دنبال آن خوشي‌هايي هستند که در ميان مردم عادي راحت‌تر پيدا مي‌شود.

حال با اين شرايط ظاهرا پولدارها در رشته‌هاي مختلف شرايط‌شان با هم متفاوت است و دسته‌اي در ميان مردم وجود دارد با عنوان " پولدارهاي آي‌تي". اين دسته را عموما افرادي تشکيل مي‌دهند که در جهان فناوري صاحب ايده بوده و از اين طريق به پول و شهرت دست پيدا کرده‌اند. اين دسته از افراد مشکلاتي دارند که باعث شده توجه دانشمندان رشته روانشناسي به شرايط ويژه زندگي آن‌ها جلب شود. ميلياردرهاي آي‌تي داراي نوعي از افسردگي هستند که بيماري آن‌ها در طبقه جديدي از بيماري‌هاي رواني طبقه بندي مي‌شود.

طبق گزارش‌هاي منتشر شده از رايورز، يک تيم برجسته و حرفه‌اي از پزشکان متخصص جهان تشکيل شده است تا به بررسي رفتارهاي افراد مشهور نظير مارک زاکربرگ مدير و موسس فيس‌بوک و همچنين لري پيج موسس و مدير گوگل بپردازند. اين دو نفر به عنوان محور بررسي‌ها انتخاب شده‌اند و طبق بررسي‌هايي که صورت گرفته مشخص شده است که اين دو نفر داراي نوع خاصي از افسردگي هستند که بروز آن هم برايشان بسيار دشوار است. اين افراد در بيماري خاصي که دارند شرايط‌شان به اين صورت است که با مشکلات بسيار زيادي مواجه خواهند بود، زيرا به هيچ عنوان نمي‌توانند مشکلات خود را بروز دهند. گير کار اين جا است در زماني که اين افراد به يک مشکل اساسي و اصلي بخورند و بخواهند به عنوان يک فرد ناراضي شکايت خود را در زمينه مشکلات روحي که دارند بيان کنند، مردم در اجتماع به هيچ عنوان آن‌ها را جدي نمي‌گيرند و فکر مي‌کنند که اين دسته از افراد کاملا بدون مشکل هستند و يا اگر کسي هم حرف‌هاي آن‌ها را جدي بگيرد به مشکلات مشابه افسردگي و پوچي دچار خواهد شد زيرا تمام انگيزه خود براي پيشرفت را از دست مي‌دهد.

بخش بدتر ماجرا اين جاست که اين افراد خودشان شبکه‌هاي اجتماعي نظير فيس‌بوک يا گوگل پلاس را بنيان گذاشته‌اند اما در زمان ناراحتي و براي فرار از افسردگي خود نمي‌توانند به سراغ شبکه‌هاي اجتماعي بروند زيرا در اين شبکه‌ها هم به شدت در کانون توجه قرار خواهند گرفت. دليل اصلي افسردگي اين ميلياردرها اين است که از لذت‌هاي کوچک زندگي محروم شده‌اند. به عنوان مثال شايد اين افراد بتوانند براي سفر خود يک هواپيماي اختصاصي داشته باشند اما محال است که بتوانند با خيالي آسوده در مکاني مانند يک ساحل قدم بزنند. اين دسته از مشکلات براي آن دسته از افرادي که در سنين پايين پولدار شده و به شهرت مي‌رسند بسيار بيشتر و شديدتر است زيرا فرصت پيدا نمي‌کنند که لذت جوان بودن را تجربه کنند و به يکباره درگير ميان سالي مي‌شوند.

شايد بسياري از افراد به بيماري آن‌ها بخندند اما اين بيماري چيزي است که در حقيقت وجود دارد و مشکل بزرگتر اين است که هيچ کدام از مردم اطراف اين افراد، حتي بيماري‌شان را هم جدي نمي‌گيرند و فکر مي‌کنند يکي از مشکلات سطحي بچه پولدارهاست. /منبع: روزنامه خراسان - گلسـا ماهيـان

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir