بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری امامزاده شاه طیب و طاهر در قم
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

این امام‌زاده در شهر قنوات بخش مرکزی واقع شده و سبک بنای آن شبیه آثار قرن 8 ه.ق است. گنبد این بنا، برج هرمی‌شکلی است که با کاشی تزیین شده است. مرقد وسط بنا نیز با کاشی معرق لاجوردی آراسته شده است. در کنار امام‌زاده یک آب‌‌انبار متعلق به دوره‌ی قاجاریه قرار دارد. در قنوات مکان‌های مذهبی و تاریخی دیگری وجود دارد که عبارتند از؛امام‌زاده حلیمه خاتون در سه‌راهی لنگرود، آب‌انبار مبارک‌آباد و تپه‌ی قلی‌درویش.

از سمت دروازه ری به مقدار يک فرسخ که خارج می‌شوند بقعه و قبر متوسط ‌از کاشی با صحن مختصری است که معروف است مدفن شاهزاده طيب و شاهزاده‌ طاهر از اولاد حضرت سيدالساجدين است و بنا بر احتمالی که بعضی احتمال داده ممکن ‌است شاهزاده طاهر و مطهر از نسل امام حسن مجتبی (ع)باشند و نسب آن ها از اين قرار باشد، مطهر و طاهر ابنا احمد بن محمّد بن طاهر بن احمد بن محمّد بن جعفر بن ‌عبدالرحمن الشجری ابن قاسم بن حسن بن زيد بن امام حسن‌ (ع‌) زيرا که در کتب‌ معتبره از اولاد سيدالساجدين دو برادری که به اين دو اسم موسوم و به اين حدود آمده باشند ديده نشده و العلم عندالله آب انباری هم آن جا برای زايرين و عابرين‌ ساخته‌اند و همه ساله ايام تابستان جمعيت کثيری به زيارت آن جا می‌روند از موقوفاتش قطعه زمينی است جنب امامزاده که قريب هشت خروار است‌.

و به قدر يک ميدان بالاتر از بقعه شاه طيب و طاهر نزديک قلعه نجم آباد بقعه ‌محقر مختصری است که گويند مدفن شاهزاده عبدالرحمن و شاهزاده عبدالله وخديجه خاتون و مريم خاتون و زينب خاتون و رقيه خاتون و فاطمه خاتون از نسل ‌امام موسی بن جعفر (ع‌) می‌باشند.

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir