بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری امامزاده شفیع شاندرمن در ماسال
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

از جمله اماكن مقدس و تاريخي در شاندرمن بقعه متبركه امام زاده شفيع عليه السلام مي باشد . بنابه نقل سينه به سينه امام زاده شفيع از اعقاب حضرت امام موسي كاظم (ع) است. اين بقعه تنها اثر مذهبي تاريخي شهرستان ماسال و شاندرمن است كه داراي تاريخ مكتوب مي باشد.
از بانیان اولیه مقبره چندان اطلاعی در دست نیست، اما به اساس شواهد مکتوب تاریخی قدمت باز سازی مقبره و محجر مشبک شمسیه ای این بقعه به سال 1073 قمری یعنی روزگار حکومت صفویان بر می گردد (ستوده، ج 1 ، 108). هر چند محجر سابق بقعه در نوسازی اخیر از بین رفته است ولی دکتر ستوده در اواسط دهه ی 1340 شمسی به ثبت و ضبط این نشان تاریخی که به صورت کتیبه ای بر سر در ورودی ضریح متبرک امام زاده حک شده بود مبادرت نمود. این بقعه در هفت کیلو متری غرب شهر کنار رودخانه ی مرغک شاندرمن واقع در روستایی به همین نام بین دو رشته کوه قرار دارد. وقتی از مسیر شاندرمن، چاله سرا، به طرف روستا حرکت کنیم، چنانچه حجاب سبز انبوهی از درختان مسیر به شما اجازه دهد، از دور گنبد طلایی رنگ و زیبای بارگاه را خواهید دید.
این بقعه در روز های شادی و عزا شاهد هزاران شاکر خداوند و زائر آن مرد خداست.
روزهایی از جمله عید سعید باستانی ایرانیان، روز سیزده بدر دهه ی اول محرم و غروب های پنج شنبه و جمعه این مکان مقدس میزبان صد ها زائر از سراسر شهرستان حتی دیگر نقاط گیلان می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir