بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری بلوار ساحلی قدس بندر انزلی
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

بلوار ساحلی قدس بندر انزلی که به بوستان ساحلی انزلی یا بلوار ساحلی بندر انزلی نیز معروف است یکی از جاذبه های گردشگری شهر انزلی محسوب می گردد که از قدمت بالایی نیز برخوردار است و حتی اولین پارک به سبک اروپایی و نوین در ایران محسوب می گردد که با چشم اندازی زیبا به تاسیسات بندری و دریای خزر و ورودی تالاب بین المللی انزلی فضایی چشم نواز و دل انگیز را برای گردشگران فراهم ساخته است.
در شمال بوستان بلوار ساحلی بندر انزلی، موج شکن های بندر انزلی معروف انزلی چشم اندازی زیبا ایجاد کرده اند. در حاشیه جنوبی آن امروز غرفه های چای و قلیان در تمام مسیر وجود دارد که محل تجمع جوانان، خانواده ها و گردشگران خصوصا در شب های تعطیل است.
از آنجا که بندر انزلی از سالیان دور با روسیه تزاری هم مرز بوده و رفت و آمدهای بسیاری بین شهرهای هم مرز با انزلی صورت می گرفته، حال و هوایی اروپایی داشته که نشانه های آن را در معماری شهر می توان مشاهده کرد.
این پارک 35000 متر مربع وسعت دارد و به علت قرار گرفتن در ساحل کانال (ما بین انزلی و غازیان) و در واقع ساحل دریا، از سه طرف نیز مشرف به رودخانه است. 2 موج شکن را از سمت شمال در روبرو دارد که به صورت دروازه ای با ابهت، آغوش پر مهر خود را به روی همه تماشاگران طبیعت گشوده است. زیبائی پارک و هوای پاک و سالم آن را در کمتر از شهرهای ایران می توان سراغ گرفت. به طوری که گردش در این پارک آن چنان فرح بخش است که ناراحتی های اعصاب را تسکین و جسم و جان را صفا می بخشد.
تعداد زیادی رستوران در بلوار ساحلی بندر انزلی، غذاهای محلی را در فضای دلنشین عرضه می کنند. آلاچیق هایی با طرح درخت و سرویس بهداشتی، از دیگر امکانات بلوار ساحلی انزلی برای مسافران و گردشگران است. در انتهای این بلوار اسکله قایق سواری قرار دارد.
از بوستان بلوار ساحلی بندر انزلی می ‌توان آمد و شد كشتی‌ ها در اسكله‌های بندر، رقص نرم امواج در كناره موج شكن، پرواز پرندگان بر فراز خزر، تلالوی نور خورشید روی امواج سبز غلطان و قایق های موتوری تندرو را مشاهده كرد. مجسمه زیبای شیر، پلكان های خوش ساخت، آلاچیق و حوضچه‌هایی با فواره‌های بلند در میان درختان كاج و مركبات، درختچه‌های تزئینی، شمشادهای سرسبز و گلها و سبزه‌ها ، گلدان های سپید بزرگ پر از گل های رنگارنگ بر زیبایی این بوستان ساحلی انزلی می ‌افزاید.
مساحت كل این بوستان ‪ ۳۵ هزار متر مربع است و در كنار كانال بین انزلی و غازیان قرار دارد در جنوب نمای كاخ میان پشته، جنوب شرقی پل غازیان، شرق نمای اسكله‌های بندر و كشتی‌های بزرگ در حال بارگیری و در شمال موج شكن‌های غازیان و انزلی را می ‌توان از بلوار ساحلی انزلی مشاهده كرد

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir