بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری تالاب سولدوز
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

تالاب سولدوز در ضلع جنوبی پارک ملی دریاجه ارومیه و درحوزه اکولوژیک این دریاچه در موقعیت جغرافیایی 37درجه و 2دقیقه عرض شمالی و 45درجه و 36دقیقه طول شرقی که در مسیر جاده آسفالته ارومیه -مهاباد و در منتهی الیه زهکش خروجی سد حسنلو قرار دارد. شهرستان نقده به لحاظ موقعيت خاص جغرافيايي و عوارض طبيعي داراي تالاب‌هاي بين‌المللي به ثبت رسيده است و به خاطر قرار گرفتن در مسير مهاجرت پرندگان مهاجر مامن پرندگان و حتي محل زاد و ولد پرندگان است .

تالاب سولدوز يكی از چندين تالاب شهرستان نقده است. نام اين تالاب از نام منطقه اي كه كل محدوده شهرستان نقده را در بر مي گيرد گرفته شده است. مساحت كل تالاب حدود 200 هكتار و ارتفاع آن از سطح دريا 1280 متر است. گياهان مهمي كه در اين تالاب وجود دارند عبارتند از ني ، جگن ، گز و از حيات وحش چنانچه در زمان مناسب كه به نظر ماه هی اسفند فروردين است به آنجا سفر كنيد گونه هايي نطير فلامينگو ، پليكان سفيد ، چوب پا ، تنجه ، آنقوت وگونه هايي از مرغابي ها و آبچليك سانان مي توان در آنجا ديد.
راههای دسترسی
از طریق جاده ارومیه به مهاباد در نزدیکی آبادی درگه سنگی پس از عبور از میان تالاب یادگارلو می توان به تالاب سلدوز دسترسی پیدا کرد .
منابع تامین آب
آب تالاب از زه آب های کشاورزی و گدارچای تامین می شود .
نوع تالاب
تالاب سلدوز را مردم طبیعت دوست شهر ارومیه با احداث دیوار خاکی در انتهای رودخانه گدار بوجود آورده اند بنابراین تالاب از نوع انسان ساخت و دایمی با آب شیرین می باشد
امکان جذب گردشگر
این تالاب مصنوعی است و توسط طبیعت دوستان احذاث شده است و در حال حاضر نیز تعدادد زیادی از طبیعت دوستان و شکارچیان از آن استفاده می کنند .امکان گسترش وجذب گردشگربه آن وجود دارد .

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir