بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری منطقه شکار ممنوع سه کانیان
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

منطقه شكار ممنوع سه کانیان در موقعیت جغرافیایی N3644 E465 در استان آذربایجان غربی واقع است. این دشت در 15 کیلومتری شمال شرقی بوکان و در محور بوکان به میاندواب قرار دارد. این دشت دارای 5 روستا به نام‌های سه‌کانیان، کانی علی گرده، کانی سور، کانی قلا و ارمنی بلاغی است.

حیات وحش

این دشت نیز یکی از مناطق جوجه‌آوری میش‌مرغ‌ها محسوب می‌شود. دشت هاي سوتا، حماميان وسه کانيان شهرستان بوکان زيستگاه پرنده نادرميش مرغ است. ميش مرغ كه در زبان محلي ‘چه رگ’ ناميده مي شود، پرنده‌اي از خانواده ‘هوبرگان’ است كه در دشت‌هاي وسيع بي‌درخت، زمين‌هاي استپي و كشتزارهاي پهناور حبوبات و علفزارها زندگي مي‌كند.
اين پرنده داراي گردن و پاهايي كشيده، بالها و منقار پهن و پرهاي رنگارنگ است و روي زمين لانه‌سازي مي‌كند. ميش مرغ در فصل بهار در هر دوره، دو تا چهار تخم مي گذارد كه پس از 25 تا 27 روز جوجه‌ها به دنيا مي‌آيند. ميش مرغ يكي از بزرگترين پرندگان ايران است و از نظر شكل و جثه شباهت زيادي به بوقلمون دارد.
در گذشته اين پرنده به صورت پراكنشي در شمال غرب كشور زيست مي كرد، اما هم اكنون، بوكان به آخرين پناهگاه اين پرنده نادر در كشور تبديل شده است. ميش مرغ، پرنده نادري است كه درفهرست سرخ اتحاديه بين‌المللي حفاظت از جمعيت و منابع طبيعي قرار دارد و مشاهده 33 قطعه از اين پرنده در دشت هاي بوكان اميد تداوم حيات اين گونه مهاجر را تقويت كرده است.

پوشش گیاهی

پوشش غالب گياهي اين منطقه پوشش مرتعي است. گونهاي گیاهی منطقه شامل خوشخوراك و گون‌كتيرا، يونجه‌وحشي، چاودار، انواع‌گلابي وحشي، زالزالك، ارجنگ و بلوط، كنگر وحشي، گل‌كاغذي و گون‌هاي خوش‌خوراك و گون كتيرا، پسته وحشي ( بنه )، بادام وحشي، زالزالك را مي‌توان ذكر كرد. /منبع: کویرها وبیابانهای ایران

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir