بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری روستای هوتک در چترود کرمان
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

روستای «هوتک» با مختصات طول جغرافیایی 56 دقیقه و 56 درجه و عرض جغرافیایی 35 دقیقه 30 درجه با ارتفاع 1800 متر از سطح دریا از دهات دهستان معزیه از بخش چترود- شهرستان کرمان به شمار می رود.
هوتک در 3 کیلومتری جنوب شهر چترود و 5/2 کیلومتر شمال سرآسیاب شش و 37 کیلومتری شمال شرق کرمان واقع شده است.
موقعیت طبیعی هوتک، پای کوهی است. کوه آب خواجه با ارتفاع 2537 متر در یک کیلومتری شرق وشمال شرق، کوه گنج ریگ با ارتفاع 2286 متر در 10 کیلومتری جنوب شرقی و کوه کهنوج مدیم(پحقمان) با ارتفاع 2253 متر در 9 کیلومتری جنوب این آبادی واقع شده اند.
روستای هوتک دارای 755 خانوار و 3023 نفر جمعیت است و دارای امکانات رفاهی، برق، آب لوله کشی، تلفن، حمام، کتابخانه با 2500 جلد کتاب، درمانگاه، بهزیستی، بانک صادرات و راه آسفالته است.
از امکانات آموزشی این روستا می توان به دبستان پسرانه علی بن ابیطالب (ع) اشاره نمود، این آموزشگاه در سال 1309 شمسی و دبستان دخترانه عارفین نیز در سال 1358 تأسیس شده اند. دو مدرسه راهنمایی – پسرانه نیک طبع و دخترانه راهنمایی امام سجاد (ع) – در سال های 1344 و 1367 در روستای مزبور تأسیس شده است.
آب روستای هوتک از قناتی به نام «قنات شاه» تامین می شود. هنوز پایاب های قدیمی در این روستا وجود دارد که بعضی از این پایاب ها حدود 50 پله دارد.
از اماکن مذهبی این روستا باید از: آب «مرتضی علی» و «آب خواجه» نام برد. در تاریخ کرمان آمده است:« در فاصله بین چترود و زرند، تنگی است با دو دیواره مستقیم و مرتفع به اسم تنگه «مرتضی علی» که به اصطلاح محلی آن را آب مرتضی علی می گویند رشته آبی از وسط این تنگه عبور می کند که در دوران های قدیم زمین شناسی، رودی عظیم این شکاف را به وجود آورده . در نزدیکی آن معادن زغال سنگ فراوان و کبک و تیهو زیاد است درختان پسته و بادام کوهی نیز فراوان دارد. /منبع: chatrood.com

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir