بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری روستای همقاوند در چترود کرمان
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

این روستا در طول جغرافیایی 04 دقیقه و 57 درجهو عرض جغرافیایی 36 دقیقه و 30 درجه، با ارتفاع 2470 متر از سطح دریا در 17 کیلومتری شرق شهر چترود واقعو همجوار با «پاسیب» جزو دهستان حرجند است این روستا در 49 کیلومتری شما ل کرمان، (سر راه مالرو شهداد) قرار گرفته است.
موقعیت طبیعی روستا، دره ای است کوه ستگو با ارتفاع 3199متر در 3 کیلومتری شمال شرقی، کوه کیش اسبی با ارتفاع 2925 متر در یک کیلومتری شمال غرب و کوه هنگر با ارتفاع 3255 متر در 4 کیلومتری جنوب شرق این آبادی واقع شده اند.
رودخانه فصلی «تنگل اسبی» در شرق آبادی روان است. روستا ده زرگر و در 48 کیلومتری شمال کرمان و 10 کیلومتری شرق جاده شنی راور- زرند واقع است.
آب و هوای آن کوهستانی است و جز مناطق سردسیر به شمار می رود. جالبترین پدیده در روستای «همقاوند» این است که؛ در دره ای میان کوههای بلند قرار گرفته، به گونه ای که در تابستان اولین اشعه ی خورشید صبحگاهی در ساعت 8 صبح بر این دهکده می تابد و در زمستان در ساعت 4 بعداز ظهر پرده شب این روستا را می پوشاند.
همقاوند از امکانات رفاهی آب، برق و مخابرات برخوردار است.همچنین آنتن دهی تلفن همراه نیز در این روستا فعال می باشد. از فضاهای آموزشی بهداشتی، آب آشامیدنی (لوله کشی) و راههای ارتباطی مناسبی بین این منطقه و روستاهای همجوار قرار ندارد.
از محصولات کشاورزی این منطقه گندم، جو، سیاه درخت ( زردآلو، گلابی، و گیلاس) و حبوبات می باشد. گیاه دارویی این منطقه آلاله، گاوزبان و گون است. /منبع: chatrood.com

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir