بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری روستای سرآسیاب شش در چترود کرمان
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

روستای سرآسیاب شش در موقعیت طول جغرافیایی 57 دقیقه و 56 درجه و عرض جغرافیایی 32 دقیقه و 30 درجه و ارتفاع متوسط 1780 متر در 36 کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.
سرآسیاب شش دارای آب وهوای جلگه ای، معتدل است و در سر راه کرمان- چترود (جاده اصلی) در فاصله 8 کیلومتری جنوب شرق چترود قرار دارد.
موقعیت طبیعی این روستا دشتی است. کوه آب خواجه با ارتفاع 2573 متر در 2 کیلومتر شمال و شمال شرق، کوه کنج ریگ با ارتفاع 2253 متر در 4 کیلومتری جنوب غرب این آبادی واقع است.
وجه تسمیه این روستا، به گفته بعضی از اهالی برگرفته از شش آسیاب در گذشته بوده که اکنون مخروبه شده اند. دکتر باستانی پاریزی در این خصوص معتقد است که : « قبلا راه کرمان به سرآسیاب شش، (شش فرسخ) بوده، و شاید به همین دلیل به سرآسیاب شش معروف شده است.»
معمرین تعداد آسیاب های قدیمی این روستا را، 9 آسیاب ذکر کرده اند، به نامهای: باغ نو،(علی ایبر) بید روضه، گوری، برجی، گور، نو و...
از محلات قدیمی این روستا می توان به محله برجی اشاره کرد. روستای سرآسیاب شش 502 خانوار و بیش از دو هزار نفر جمعیت دارد که اکثریت قریب به اتفاق آنها به شغل کشاورزی و دامداری مشغول می باشند. در سال 1376 شمسی زلزله ای به شدت 5/5 ریشتر به این روستا خسارات زیادی وارد کرد.
آب روستا از دو چشمه و یک حلقه چاه تامین می شود آثار تاریخی ارزشمند این روستا عبارتند از: کاروانسرا، مساجد قدیمی وبقعه امام زاده سید احمد_ در 8 کیلومتری جنوب شرق چترود /منبع: chatrood.com

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir