بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری روستای تیکدر در چترود کرمان
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

روستای تیکدر در موقعیت طول جغرافیایی 53 دقیقه و 56 درجه و عرض جغرافیایی 41 دقی.قه و 30 درجه به ارتفاع 1960 متر از سطح دریا ، در سمت شمال کرمان در دامنه کوه قرار دارد.
آب و هوای آن کوهستانی و از مناطق سردسیر منطقه بشمار می آید. این روستا در 8 کیلومتری مرکز بخش چترود واقع شده است.
کوههای حواشی این روستا عبارتند از : کوه میم بخشی به ارتفاع 2170 متر در مجاورت شرق، کوه سرتختی با 2100 متر ارتفاع در مجاورت شمال و کوه زارنگ با ارتفاع 2300 در دو کیلومتری شمال شرق این آبادی واقع شده اند.
خانه های روستا در چوار کوه قرار دارند.سرسبزی این روستا دورنمای زیبا و تحسین برانگیزی به آن داده است. علاوه برخوش آب و هوایی، معماری خانه های روستا بکر و دست نخورده به سبک قدیم است. راه روستا ، مالرو است . کوچه های تنگ و باریک جلوه ی خاصی به این روستا داده است و هنوز ظاهر روستا سنتی خود را حفظ کرده است.
به روایتی در گذشته این روستا با عنوان «دارالعباد» معروف بوده است. جمعیت این روستا طبق برآورد خانه ی بهداشت،52 خانوار و بالغ بر 300 نفر جمعیت برآورد شده است.
منابع آب کشاورزی تیکدر از طریق قنات و چاه عمیق _ تلمبه عمیق حجت آّباد و تلمبه نیمه عمیق شهداء تامین می شود و آب آشامیدنی روستا نیز از دو قنات به نامهای «قنات رضایی» و «قنات تیکدر» تامین می شود. /منبع: chatrood.com

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir