بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری روستای بندر در چترود کرمان
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

بُندر از دهستان های بخش چترود با طول جغرافیایی 2 دقیقه و 57 درجه، عرض جغرافیایی 38 دقیقه و 30 درجه و ارتفاع 2300 متر، دارای آب و هوایی معتدل خشک است، بُندر در 48 کیلومتری شمال کرمان و 10 کیلومتری شرقی راور- زرند واقع شده است. فاصله این روستا تا مرکز بخش 18 کیلومتر است. رود فصلی «تنگل اسبی» از کنار این آبادی می گذرد.
کوه ستکو با ارتفاع 3198 متر در 6 کیلومتری شرق، کوه های هنگر با ارتفاع 3255 متر و تاک سفید با ارتفاع 3576متر به ترتیب در 8 و 10 کیلومتری جنوب شرق این آبادی واقع شده اند. از روستای سردر تا بُندر 6 کیلومتر، تا «همقاوند» 6 کیلومتر و از «همقاوند» تا پاسیب نیز 2 کیلومتر فاصله است.
طبق سرشماری سال 1375 شمسی، این روستا دارای 40 خانوار بوده است. در حال حاضر در تابستان ها به 30 خانوار و در زمستان – به دلیل سردی هوا_ و کوهستانی بودن منطقه، تعداد خانوارها کاهش می یابد. مهاجرت در این روستا در زمستان ها بسیار زیاد است.
کشاورزی ،دامداری، فرش بافی – حدود 30 دستگاه قالی بافی، با طرح های اردبیلی، شاه عباسیو کف ساده- از جمله مشاغل رایج در این روستا است.
کشاورزی این منطقه به صورت کشت آبی است.از فرآورده های آن می توان از: گندم،جو، انگور، سیب، گلابی، زردآلو نام برد. پوشش گیاهی خوبی هم برای چرای دام وجود دارد. از رستنی به آلاله، زرشک، گون، کتیرا می توان اشاره کرد.
بُندر دارای یک دبستان و یک مسجد است. این روستا از جمله روستاهای خوش آب و هواست و از مناطق ییلاقی کرمان به حساب می آید.
قناب بُندر، چشمه غروغرون، چشمه نارس، چشمه بُندر، چشمه انجیرو، چشمه مخزومه، چشمه پته کوه، منابع تامین آب بُندر به حساب می آیند. /منبع: chatrood.com

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir