بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری محله قطارچيان در سنندج
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

محله قطارچيان يكي از محلات قديمي و تاريخي شهر سنندج و مربوط به دوره زنديه به بعد است كه از نظر موقعيت مكاني در حد فاصل خيابان كشاورز، بلوار كردستان، خيابان مردوخ شمالي و ميدان آزادي قرار گرفته است. بافت پلكاني این محله از ويژگي هاي منحصر به فرد آن است که به واسطه وضعيت توپوگرافي محل بوجود آمده، بطوريكه قابل مقايسه با غالب بافت هاي روستايي كردستان است.

شواهد معماري و طبيعي محل نشان دهنده اوان شكل گيري بافت مسكوني در اين محل است

محله قطارچيان داراي اماكن تاريخي و قديمي شاخصي و عمارت هاي متعددي است كه بسياري از آنها در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده اند.

از شاخص ترين اين اماكن و عمارت هاي تاريخي و قديمي مي توان به عمارت وكيل الملك (مساحت بالغ بر 8000مترمربع)، عمارت غياثي، گرمابه وكيل، گرمابه پاشاخان، مسجد قوله(ملامومن)، مجموعه منازل عطايي، گله داري و هادي خان، منزل قرني، منزل ذوالفقاري، منزل دكتر خسروي، منزل آيت الله مردوخ و سر درب و منزل بابان اشاره كرد، كه با تمهيدات اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان و مشاركت مردم و مالكين بناهاي تاريخي، حيات و فعاليت در بسياري از آنها ادامه دارد. /آدرس: در حد فاصل خيابان كشاورز، بلوار كردستان، خيابان مردوخ شمالي و ميدان آزادي

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir