بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری موزه علي اكبر صنعتي در تهران
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

علي اكبر صنعتي‌، متولد 1259 كرمان‌، يكي از كودكان پرورش يافته پرورشگاه صنعتي كرمان است‌. او كه از آغاز به نقاشي علاقه‌مند بود، به مدرسه كمال الملك وارد گرديد و پس از 12 سال موفق به اخذ دانش‌نامه ليسانس شد.
وي پس از فراغت از تحصيل به كرمان رفت و به تربيت 40 تن از كودكان پرورشگاهي پرداخت كه بعضي از آنان اكنون از نام آوران كشورند.
در 1325 موزه‌اي ساخت و آن را به شير و خورشيد واگذار كرد. موزه ديگري در 1330 در خيابان كالج داير كرد كه تمام آثار آن را خود ساخته بود. اين موزه بعدها به ميدان راه آهن منتقل شد.
صنعتي در طول 62 سال كار خود، نزديك به 1000 نگاره و 400 مجسمه خلق كرد. صنعتي از نخستين مجسمه سازان و نقاشان واقع‌گراي دوره معاصر و بنيان‌گذار نخستين موزه آثار خبري معاصر است‌. جالب‌ترين قسمت اين موزه كوچك و قديمي‌، مجسمه گروهي از زندانيان سياسي سلسله پهلوي است كه توسط استاد به تصوير كشيده شده است‌. اين مجسمه عظيم درست در مركز موزه قرار گرفته است‌. مجسمه فردوسي‌، سعدي‌، مسيح مصلوب‌، دهخدا، كمال الملك‌، كريم‌خان‌زند، جواهر لعل نهرو، مهاتما گاندي‌، لوئي پاستور، ملك الشعراي بهار، شاه عباس و مجسمه عظيم نادرشاه افشار چشم‌گير هستند. /آدرس: ميدان امام خميني

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir