بازار املاک پزشکان و مراکز درمانی تبلیغات در ایران مجله گردشگری موزه سعدآباد در تهران
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران هتل ها و مسافرخانه های ایران رستوران های ایران شرکت های گردشگری ایران .
 

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در پهنه پر طراوت کوهپایه های توچال و دره سرسبز دربند و در بخش دل انگیزی از شمال شهر تهران با مساحتی حدود صد و ده هکتار قرار گرفته است. سعدآباد از شمال با کوه های البرز ،از شرق با گلابدره ، از مغرب با ولنجک و از جنوب با تجریش همسایگی دارد.این منطقه در دوره قاجار محل استقرار و سکونت تابستانی و ییلاق شاهان این سلسه بوده و پس از کودتای 1299 خورشیدی ،در وسعتی تازه و الحاق باغ های مختلف به اقامتگاه تابستانی پهلوی اول اختصاص یافت و کاخ و کوشک هایی به مناسبت های گوناگون در جای جای این پهنه بر تافته از درختان کهن و سپیدار و سرو ، به فاصله ای از باز مانده بناهای قاجار سربرآوردند.در دوره پهلوی هجده کاخ کوچک و بزرگ در سعدآباد ساخته شد که هر یک عظمت و زیبایی زائد الوصفی از هنر و ذوق معماری ایرانی را به نمایش می گذارند.تمامی این مجموعه پس از انقلاب اسلامی تبدیل به موزه شده است . برخی از عمارت ها به شکل کاخ موزه ، همان طور که بود مانند کاخ ملت و کاخ سبز به نمایش گذاشته شده است وبرخی دیگر با توجه به ویژگی بنا ، تبدیل به موزه شدند.
علاوه بر اين مجموعه سعدآباد به لحاظ وسعت و وجود باغ موزه اي زيبا و گونه های گیاهی منحصر به فرد و دارا بودن ظرفيت و پتانسيل بالا ، بعنوان يك مجموعه فرهنگي عظيم نيز مطرح بوده و در همين راستا سالانه نسبت به برگزاري دهها نمايشگاه ، كنسرت ، همايش و جشنواره فرهنگي و هنري ، گردهمايي و نشست هاي علمي و فرهنگي و ... اقدام مي نمايد .
اين مجموعه همچنين داراي امكانات مختلفي جهت رفاه حال بازديدكنندگان و مراجعان مي باشد از جمله كتابخانه ، مركز اسناد و مدارك ، سالن اجتماعات خليج فارس ، سالن سينماملت ، سالن آمفي تأتر ايوان عطار ، ايستگاه راديو داخلي ، نمازخانه عمومي ، ايستگاه سلامتي و ورزش ، كارگاه هاي مرمت آثار و اشياء موزه اي ، كارگاه هنر هاي تجسمي ، گلخانه هاي متعدد ، رستوران هاي سنتي ، كترينگ ، سالن بولينگ و بيليارد ، كافي شاپ هاي متعدد در مسير هاي مختلف مجموعه و ... /آدرس: خیابان ولیعصر - خیابان شهید فلاحی ( زعفرانیه ) - انتهای خیابان شهید کمال طاهری

پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران
http://www.ibep.ir