پرتال ایران پرتال استان مازندران پرتال شهرستان نوشهرآشنایی با شهرستان نوشهر .
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران پزشکان و مراکز درمانی نوشهر تدریس خصوصی در نوشهر بازار نوشهر .
 
آشنایی با شهرستان نوشهر

شهرستان نوشهر یكی از شهرستان‌های استان مازندارن است كه از شمال به دریای مازندران، از جنوب به خط الرأس رشته‌كوه‌های البرز، از شرق به شهرستان نور و از غرب به شهرستان چالوس محدود می‌شود.
نوشهر كه در سابق دهكده ای به نام "خواجک" یا "خواچک" بود، به علت وضعیت خاص ساحلی و استعداد بندری، مورد توجه "حبیب الله خان سردار خلعتبری" پدر "محمد ولی خان تنكابنی" قرار گرفت و رو به آبادانی گذاشت و به "حبیب آباد" معروف شد. در سال 1305 به واسطه تغییرات زیادی كه در سیمای حبیب آباد به وجود آمد، به "دوه نو" تغییر نام داد و از آن پس با احداث ساختمان ها و خیابان‌های نوساز و توسعه شهر همراه با گسترش تاسیسات متعدد بندری و احداث اسكله، در سال 1318 "نوشهر" نامیده شد.
از مهمترین جاذبه های تاریخی، سیاحتی و فرهنگی نوشهر می توان به موارد زیر اشاره كرد: برج آرامگاهی امامزاده طاهر مطهر در روستای هزار خال كجور، برج آرامگاهی سید علی كیاسلطان، برج آرامگاهی امامزاده حمزه رضا، مجموعه فرهنگی كندلوس، جنگل سیسنگان، دریاچه خضر نبی در میان جنگل های شمال نوشهر، دریاچه یخ مراد در نزدیكی گچسر، مجتمع سیاحی كندلوس، دیوچشمه، منطقه ییلاقی كجور، غار چیلك چلندر و قلعه نمك.

منابع:
www.badabsoort.com
سایت استانداری مازندران
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران : پرتال شهرستان نوشهر
http://iran.ibep.ir