پرتال ایران پرتال استان خراسان رضوی پرتال شهرستان تربت حیدریهآشنایی با شهرستان تربت حیدریه .
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران پزشکان و مراکز درمانی تربت حیدریه تدریس خصوصی در تربت حیدریه بازار تربت حیدریه .
 
آشنایی با شهرستان تربت حیدریه

شهرستان تربت حیدریه یکی از شهرستانهای استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران می‌باشد. مرکز این شهرستان شهر تربت حیدریه است. بایگ، رباط سنگ و کدکن شهرهای دیگر آن هستند.
تربت حیدریه از شمال با شهرستان مشهد و نیشابور، از سمت غرب با شهرستان کاشمر و شهرستان بردسکن، از سمت شرق با شهرستان خواف و شهرستان تربت جام و از سمت جنوب با شهرستان گناباد همسایه می‌باشد.
شهرستان‌ تربت ‌حيدريه‌ در يك‌ منطقه‌ كوهستاني‌ در دامنه‌ كوه‌ قرارگرفته‌ و داراي‌ آب‌ و هواي‌ گوناگون‌ در نواحي‌ مختلف‌ است‌. اين‌ شهرستان‌ در گذشته‌ «زاوه‌» نام‌ داشت‌. بنا به‌روايتي‌ در قرن‌ هفتم‌ هجري‌ شيخ‌ حيدر - عارف‌ معروف‌ - در آنجا زندگي‌ مي‌كرد. تغيير نام‌ آن‌ از «زاوه‌» به تربت‌حيدريه‌ با‌ زندگي‌ و آرامگاه‌ اين‌ عارف‌ بزرگ‌ مرتبط‌ است‌. آثار تاريخي‌ بجامانده‌ اين‌ شهر به‌ دوران‌ساسانيان‌ و قرن‌ هفتم‌ ه . ق‌ تعلق‌ دارند

هنوز اطلاعات این بخش به طور کامل و دقیق در سامانه ثبت نشده است. لطفا از طریق لینک همکاری با ما در بالا ما را در تکمیل اطلاعات همراهی کنید.
منابع:
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران : پرتال شهرستان تربت حیدریه
http://iran.ibep.ir