پرتال ایران پرتال استان خراسان رضوی پرتال شهرستان گنابادآشنایی با شهرستان گناباد .
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران پزشکان و مراکز درمانی گناباد تدریس خصوصی در گناباد بازار گناباد .
 
آشنایی با شهرستان گناباد

شهرستان گُناباد از شهرستان های جنوبی استان خراسان رضوی ایران است. مرکز این شهرستان ، شهر گناباد است .
با توجه به تقسیمات جدید سیاسی ، این شهرستان از شمال با شهرستان‌ های مه ولات ، رشتخوار ، خلیل آباد و بَردَسکن ، از سمت شرق با شهرستان خواف ، از سمت غرب با شهرستان بجستان و از سمت جنوب با شهرستان‌ های فردوس ، سرایان و قائنات از استان خراسان جنوبی همسایه است . مساحت این شهرستان ۹٬۵۸۴ کیلومتر مربع است. فاصله ی مرکز شهرستان تا شهر مشهد ۲۷۰ و تا تهران ۱٬۰۹۱ کیلومتر است.
شهرستان گناباد به دلیل واقع شدن در مسیر ارتباطی خراسان رضوی با خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان دارای اهمیت خاصی است . ارتفاع مرکز این شهرستان از سطح دریا ۱0۵۰ متر می‌ باشد .
شهرستان‌ گناباد در يك‌ منطقه‌ دشتي‌ واقع‌ شده‌ است‌. رشته‌ ارتفاعاتي‌ ازمغرب‌ به‌ مشرق‌ آن‌ كشيده‌ شده‌ و آب‌ و هواي‌ آن‌ نسبتاً گرم‌ است‌. گناباد از شهرهاي‌ قديمي‌ ايران‌ است‌ كه‌ بناي‌ آنرا به‌ پادشاهان‌ هخامنشي‌ نسبت‌ مي‌دهند. اين‌ شهر در اوايل‌ حكومت‌ صفويان‌ محل‌ نزاع‌ صفويان‌ با ازبكان‌ بود. گناباد در اوايل‌ قرن‌ سيزدهم‌ توسط‌ ايل‌ شيباني‌ از مخالفان‌ سلسله‌ قاجار تصرف‌ شد و شهر آسيب‌هاي‌ فراوان‌ ديد، ولي‌ مجدداً نوسازي شد‌ و توسعه‌ يافت‌. آثار بجامانده‌ اين‌ شهر به‌ قرن‌ هفتم‌ هجري‌ قمري‌ تعلق‌ دارد.

هنوز اطلاعات این بخش به طور کامل و دقیق در سامانه ثبت نشده است. لطفا از طریق لینک همکاری با ما در بالا ما را در تکمیل اطلاعات همراهی کنید.
منابع:
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران : پرتال شهرستان گناباد
http://iran.ibep.ir