پرتال ایران پرتال استان خراسان رضوی پرتال شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز)آشنایی با شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز) .
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران پزشکان و مراکز درمانی بینالود (طرقبه شاندیز) تدریس خصوصی در بینالود (طرقبه شاندیز) بازار بینالود (طرقبه شاندیز) .
 
آشنایی با شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز)

شهرستان بینالود(طرقبه شاندیز)، یکی از شهرستانهای استان خراسان رضوی است.
از ابتدا نام شهرستان بینالود برای این منطقه انتخاب شده بود ولی بعدها با مذاکراتی که با بخشها صورت گرفت نام شهرستان طرقبه شاندیز برای این منطقه . در نهایت بدین شکل شد که از هر دو نام استفاده می شود، اولی در وزارت کشور و استانداری و دومی در فرمانداری و سطح شهرستان.
این شهرستان تا تابستان ۱۳۸۷، یکی از بخش‌های شهرستان مشهد بود که در این تاریخ به شهرستان ارتقا یافت
این شهرستان شامل دو بخش مرکزی می باشد:
- بخش طرقبه
- بخش شاندیز
محدوده مرزهای این شهرستان هنوز به طور رسمی ودقیق مشخص نشده است ولی به طور سنتی از دوراهی طرقبه شاندیز (بعد از پل مهندس پرتویی) مرزهای شهرستان با مشهد تفکیک می شود و از شمال به مسیر مشهد قوچان محدود می شود.
شهرستان طرقبه شاندیز بعد از مشهد مهمترین شهرستان توریستی و گردشگری استان خراسان رضوی محسوب می‌شود. شهر شاندیز نیز بعنوان اولین منطقه بین‌المللی نمونه گردشگری ایران در سال ۱۳۸۴ توسط دولت برگزیده شده است . سوغات این شهرستان صنایع دستی، پوستین دوزی، بستنی و شیشلیک می‌باشد.روستای ویرانی از روستاهای شاندیز به عنوان بازار اصلی نمایشگاهی و تولیدی مبلمان خراسان در حاشیه جاده مشهد شاندیز قرار دارد. ارتفاعات مهم بینالود در جنوب این شهرستان قرار دارد. این شهرستان دارای مراکز متعدد تفریحی پذیرایی، اقامتی، رفاهی است.

هنوز اطلاعات این بخش به طور کامل و دقیق در سامانه ثبت نشده است. لطفا از طریق لینک همکاری با ما در بالا ما را در تکمیل اطلاعات همراهی کنید.
منابع:
دانشنامه آزاد ویکی پدیا
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران : پرتال شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز)
http://iran.ibep.ir