پرتال ایران پرتال استان کرمانشاه پرتال شهرستان ثلاث باباجانیآشنایی با شهرستان ثلاث باباجانی .
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران پزشکان و مراکز درمانی ثلاث باباجانی تدریس خصوصی در ثلاث باباجانی بازار ثلاث باباجانی .
 
آشنایی با شهرستان ثلاث باباجانی

ثَلاثِ باباجانی یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه است. مرکز این شهرستان شهر تازه‌آباد می باشد. به سبب سکونت سه طایفه مهم باباجانی (باباجائی / باوه‌جانی)، قبادی و ولدبیگی، نام ثلاث به این شهرستان اطلاق شده‌است.

شهرستان ثلاث باباجانی در فصل بهار طبیعت بسیار زیبایی دارد.منظره های بسیار دیدنی گردنه "سیاتایر" و "مله سراژین" و "یک شبی" و ... چشم هر بیننده ای را خیره میکنند. چشمه "ریزه" که در درمان بیماری های کلیوی بسیار موثر است در این شهرستان است .این چشمه در 20 کیلومتری شرق شهر تازه آباد (مرکز شهرستان ثلاث باباجانی) قرار دارد. از کوه های شهرستان ثلاث باباجانی می توان به سارون(sarawan)، بنی گز، شِفیله، بَمو، دالاهو، نور، قجر، دری و ... اشاره کرد که دارای مناظر دلربایی هستند.کوههای منطقه دارای گیاهان دارویی فراوانی می باشند رود زمکان پر آب ترین رود شهرستان میباشد

هنوز اطلاعات این بخش به طور کامل و دقیق در سامانه ثبت نشده است. لطفا از طریق لینک همکاری با ما در بالا ما را در تکمیل اطلاعات همراهی کنید.
منابع:
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران : پرتال شهرستان ثلاث باباجانی
http://iran.ibep.ir