پرتال ایران پرتال استان اصفهان پرتال شهرستان فلاورجانآشنایی با شهرستان فلاورجان .
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران پزشکان و مراکز درمانی فلاورجان تدریس خصوصی در فلاورجان بازار فلاورجان .
 
آشنایی با شهرستان فلاورجان

شهرستان فلاورجان از شهرستان‌های استان اصفهان است. مرکز این شهرستان شهر فلاورجان است. از شمال به شهرستان خمینی شهر و از جنوب به شهردیزیچه و از غرب به شهرستان نجف آباد و از شرق به شهرستان اصفهان محدود می‌گردد.

این شهرستان دارای 8 شهر به نامهای زازران و فلاورجان و قهدریجان و کلیشاد و سودرجان و پیربکران و بهاران و ایمانشهر و شهر ابریشم و ۶۰ روستا می‌باشد که با توجه به آثار تاریخی موجود در این شهرها دارای قدمت فرهنگی دیرینه می‌باشد.

آثار تاریخی این شهرستان می‌توان پل قدیم فلاورجان و مسجد جامع و پل بابا محمود و برج کبوتر وشیرهای سنگی و مسجد بابا محمود و مسجد اشترجان و بقعه پیربکران و مقبره امامزاده گان سیدمحمد و زیدبن حسن را نام برد.همچنین از دوران صفویه دیواری از نزدیکی شهر پیربکران شروع وتاآخر شهر ایمانشهر(مینادشت)ادامه داشته است که به مرور زمان این دیوار گلی ازبین رفته است ولی هنوز هم جزئی از این دیوار بر جامانده است . فلاورجان به دلیل نزدیکی به شهر اصفهان از توسعه کمتری برخوردار بوده است

هنوز اطلاعات این بخش به طور کامل و دقیق در سامانه ثبت نشده است. لطفا از طریق لینک همکاری با ما در بالا ما را در تکمیل اطلاعات همراهی کنید.
منابع:
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران : پرتال شهرستان فلاورجان
http://iran.ibep.ir