تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان مجله دکوراسیون افزايش عمر کابينت با ۵ راهکار
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک شمعدان و لوستر چینی و بلور بازار فرش بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران .
 

امروزه انواع و اقسام کابينت ها در رنگ و طرح هاي مختلف به کمک خانم هاي خانه دار آمده است تا هم به سهولت بتوانند لوازم خود را در آن جاي دهند و هم زيبايي و چشم نوازي آشپزخانه خود را دوچندان کنند. با اين حال امروزه هزينه ساخت و نصب انواع کابينت که از ملزومات هر آشپزخانه اي است بسيار گران تمام مي شود و درصد زيادي از مردم اين توانايي را ندارند که هر از گاهي کابينت هاي آشپزخانه خود را عوض کنند. به نظر مي رسد يادگيري مهارت مراقبت و نگهداري از کابينت ها با توجه به هزينه زياد خريد يا تعويض آن ها از اهميت زيادي برخوردار است. در ادامه مطلب شما را با روش هاي مراقبت و تميز نگه داشتن کابينت آشنا مي کنيم.

* اول از همه به ياد داشته باشيد در صورتي که کابينت آشپزخانه خراب شد و مشکلي برايش پيش آمد، از فردي که در اين کار مهارت دارد، کمک بگيريد تا مشکل به طور کامل رفع شود. البته باز هم مانند بقيه امور زندگي و خانه، بهتر است ابتدا از خرابي و بروز مشکل پيش گيري کنيد تا نيازي به تعمير نباشد. بعضي از کابينت ها فلزي و در مقابل آب مقاوم تر است، ولي جنس بعضي ديگر چوبي يا از مواد MDF است و اگر با آب تماس داشته باشد، به مرور مي پوسد و از بين مي رود. بنابراين اگر کابينت هاي خانه شما هم چوبي است، هيچ وقت آن را با آب تميز نکنيد. به جاي اين کار از مواد شوينده مناسب و دستمال نم دار کمک بگيريد.

* بهتر است هنگام خريد يا ساخت کابينت، جنس مرغوب و مناسبي انتخاب کنيد. برخي از قسمت ها مانند کابينت هاي اطراف سينک ظرف شويي معمولا در معرض رطوبت بيشتري قرار دارد و خيلي زود خيس مي شود، به همين دليل بهتر است براي اين قسمت ها جنسي انتخاب شود که در برابر آب مقاوم است.

* گوشت، مرغ، نان و… را هم نبايد مستقيم روي کابينت برش دهيد. با اين کار نه تنها روي صفحه کابينت خش مي افتد و ظاهر نامناسبي پيدا مي کند بلکه به مکان مناسبي براي تجمع باکتري ها و آلودگي هاي مختلف نيز تبديل مي شود.

* هميشه به لولاهاي در کابينت توجه داشته باشيد و نقاط مختلف آن را روغن کاري کنيد تا بر عمر آن افزوده شود.

* دقت کنيد که پايه هاي کابينت متناسب و هم اندازه باشد و در صورت نياز آن ها را تنظيم کنيد. توصيه جدي ما اين است که از چسباندن اشياي تزييني حتي با استفاده از آهن ربا به کابينت ها خودداري کنيد چون اين کار باعث خش دار شدن تدريجي بدنه کابينت مي شود به ويژه اگر کابينت فلزي باشد.

آشپزخانه زيبا با کابينت هاي زيباتر

حتما شما هم تاکنون در آگهي هاي خريد و فروش خانه و آپارتمان ديده ايد که براي تبليغ، درباره جنس و نوع کابينت ها هم مطالبي مي نويسند، اما آيا واقعا جنس، طرح و رنگ کابينت تا اين حد در زيبايي خانه مهم است؟ پاسخ اين پرسش صددرصد مثبت است. به اين معني که با انتخاب رنگ و طرح مناسب مي توان آشپزخانه اي کوچک و دلگير را شاد و حتي بزرگ تر جلوه داد يا اين که حس و حال متفاوتي به خانه بخشيد. به عنوان نمونه اگر آشپزخانه شما کوچک است، سعي کنيد از کابينت هايي استفاده کنيد که رنگ تند و گرم مانند قرمز ندارد، چون اين رنگ ها محيط آشپزخانه را کوچک تر نشان مي دهد. /منبع: روزنامه خراسان

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir