پرتال ایران پرتال استان بوشهر پرتال شهرستان تنگستانآشنایی با شهرستان تنگستان .
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران پزشکان و مراکز درمانی تنگستان تدریس خصوصی در تنگستان بازار تنگستان .
 
آشنایی با شهرستان تنگستان

شهرستان تنگستان، یکی از شهرستانهای استان بوشهر است و دارای دو بخش مرکزی و دلوار است. مرکز این شهرستان شهر اَهرَم است. شهرستان تنگستان از شمال و مشرق به شهرستان دشتستان، از جنوب شرقی به شهرستان دشتی، از شمال غربی به شهرستان بوشهر و از غرب و جنوب غربی به خلیج فارس محدود است.

سبب نامگذاری این شهرستان به تنگستان این است که در قسمتهای ساحلی آن تَنْگهایی صعب العبور وجود دارد و همچنین اراضی آن در فضای کم و تنگِ میان کوه و دریا واقع شده‌است. واژه تنگسیر به افرادی که در این منطقه و به خصوص در کناره های خلیج فارس و بخش ساحلی زندگی می کنند گفته می شود. تنگسیر ها در طول تاریخ افرادی شجاع و میهن پرست بوده اند.
تنگسیر های اصیل در کناره های خلیج فارس و نواحی مرکزی آن زندگی میکنند که شامل روستا های در دهستان بوالخیر و قباکلکی می باشد.در واقع تنگسیر های اصیل منظور که از اسم تنگستان بر میاد و به معنی تنکه می باشد در تنگه خلیج فارس زندگی میکنند جایی که شرقشان کوه و غربشان را دریا احاطه کرده است.

هنوز اطلاعات این بخش به طور کامل و دقیق در سامانه ثبت نشده است. لطفا از طریق لینک همکاری با ما در بالا ما را در تکمیل اطلاعات همراهی کنید.
منابع:
پایگاه اطلاع رسانی بازار ایران : پرتال شهرستان تنگستان
http://iran.ibep.ir