مجله راز موفقیت مجله آشپزی شیرین پلو.
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران صنایع غذایی و نوشیدنی ایران رستوران های ایران .
 
شیرین پلو
مواد لازم:
(برای 4 نفر):
برنج: نیم كیلو
مرغ:800 گرم
كره: 2 قاشق غذاخوری
بادام: 50 گرم
پسته: 50 گرم
پوست پرتقال:100 گرم
شكر: 4 قاشق غذاخوری
پیاز متوسط: 2 عدد
زعفران: نصف قاشق چایخوری
نمك و فلفل: به مقدار لازم
طرز تهیه:
برنج را برای مدت 2 ساعت در آب خیس كنید. مرغ را بشویید و تكه تكه كنید. پیاز را خرد كرده و در روغن سرخ كنید تا رنگش طلایی شود. سپس مرغ را در پیاز سرخ شده كمی تفت دهید تا رنگش عوض شود. نمك، فلفل و یك لیوان آب داغ به مرغ اضافه كنید و روی شعله متوسط برای 20 دقیقه حرارت دهید. در صورت نیاز می‌توانید كمی آب به آن اضافه كنید تا مواد نسوزد. بعد از 20 دقیقه حرارت، باید نصف لیوان آب مرغ در ظرف باقی بماند.سپس استخوان‌های مرغ پخته را جدا كنید. مقداری شكر را با یك لیوان آب بجوشانید و 3 - 2 قاشق كره، زعفران و مقداری آب مرغ به آن اضافه كنید و خوب به هم بزنید.
پسته و بادام را از قبل در آب خیس كنید. بعد از خیس خوردن، پوست آنها را بكنید و ریز خرد كنید.
پوست پرتقال را نیز خلال كرده و چند دقیقه در آب داغ بجوشانید. سپس آب تلخ آن را خالی كنید. این كار را چند بار تكرار كنید تا تلخی پوست پرتقال گرفته شود. سپس آنها را یك ساعت در آب سرد قرار دهید. این كار را نیز چند بار تكرار كنید. در نهایت پوست پرتقال را با 3 قاشق شكر بپزید و در پایان كار آب آن را خالی كنید.برنج را آبكش كنید.
سپس در ته یك قابلمه مقداری روغن و كمی آب داغ بریزید و نیمی از برنج آبكش شده را در قابلمه بریزید. تكه‌های مرغ را روی برنج پخش كنید. سپس مقدار دیگری برنج روی مرغ بریزید. در این مرحله نیمی از پوست پرتقال، بادام و پسته را روی برنج بریزید و روی آنها را با بقیه برنج بپوشانید. آب مرغ و شكر را كه قبلاً تهیه كرده بودید، روی تمام برنج بریزید. سپس در قابلمه را با دم‌كنی بپوشانید و روی قابلمه قرار دهید و نیم ساعت روی شعله كم حرارت دهید. غذا آماده سرو است.
شیرین پلو را در دیس بكشید. سپس باقیمانده بادام، پسته و پوست پرتقال را با هم مخلوط كنید و روی شیرین پلو را با آنها بپوشانید، یا این كه می‌توانید آنها را با هم مخلوط نكنید و بطور جداگانه روی شیرین پلو را با آنها تزئین كنید. در صورت دلخواه می‌توانید از كمی زرشك و هویج پخته خلال شده هم برای تزئین شیرین پلو استفاده كنید./منبع: جام جم